Trojnásobný olympijský medailista v behu na 3000 m prekážok Mekhissi ukončil kariéru

Trojnásobný olympijský medailista v behu na 3000 m prekážok Mekhissi ukončil kariéru
Francúzsky strednotratiar Mahiedine Mekhissi vo veku 37 rokov ukončil aktívnu atletickú kariéru.
PARÍŽ 4. januára - "Končím, lebo už netúžim po úspechoch," povedal rodák z Remeša v stredajšom rozhovore pre francúzsky denník L'Équipe. Všetky tri svoje účasti na olympijských hrách premenil na zisk medaily v pretekoch na 3000 m prekážok, na OH 2008 v Pekingu aj o štyri roky v Londýne bral striebro a na OH 2016 v Riu de Janeiro bronz.
"Už si neužívam trénovanie a cítim, že je čas s tým prestať. Behával som, aby som bol majster sveta, olympijský víťaz, získaval medaily a prekonával rekordy. Ak nemáte vôľu dosiahnuť tieto ciele, nemá zmysel pokračovať. Už to v sebe nemám, chcem sa pohnúť ďalej a robiť v živote niečo iné," vysvetlil päťnásobný európsky šampión. V roku 2013 vytvoril európsky rekord na prekážkovej trojtisícke výkonom 8:00:09 min, na konte má aj dve bronzové medaily z majstrovstiev sveta.

Na ME 2014 Mekhissi kontroverzne prišiel o titul v mužských pretekoch na 3000 m prekážok, lebo si na cieľovej rovinke vyzliekol dres s číslom. O tri dni neskôr si to vynahradil na polovičnej trati, na ktorej deklasoval konkurenciu. "Úprimne, v ten deň som bol na takej úrovni ako nikdy predtým. Dosiahol som svoj vrchol a som na to hrdý. Bol som na kolenách, ale vstal som," zaspomínal si už bývalý francúzsky atlét.
4.1.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články