Talian Jacobs túži po zlate z ME aj z OH. Vyhovovalo mu, že sa mohol pripravovať v tichosti

Talian Jacobs túži po zlate z ME aj z OH. Vyhovovalo mu, že sa mohol pripravovať v tichosti
V piatok sa v talianskom Ríme začali majstrovstvá Európy v atletike.
RÍM 7. júna - Veľkou neznámou bude výkon úradujúceho olympijského šampióna v šprinte na 100 m domáceho Marcella Jacobsa, ktorý po prekvapujúcom triumfe na OH v Tokiu v lete 2021 neprežíval vydarené obdobie. Sužovali ho totiž zranenia a je otázne, v akej forme sa vráti. Do ME nevstupuje v žiare reflektorov a na výslní nebude ani pri obhajobe zlata pod piatimi kruhmi. Pozornosť totiž viac pútajú šprintéri zo zámoria, najmä Noah Lyles.

Netradičnú pozíciu si však Jacobs užíva. "Je to dobré, pretože mi nevenujú pozornosť a ja sa môžem v pokoji pripravovať na preteky. Nemusím myslieť na to, čo si o mne myslia iní. Nepotrebujem vyhrať všetky preteky, ale chcem ísť na olympiádu tam opäť triumfovať," vyhlásil 29-ročný rodák z amerického Texasu.
Množstvo zranení v ostatnom období viedlo k tomu, že koučom Jacobsa uz nie je Paolo Camossi. Pridal sa k trénerovi Ranovi Reiderovi, ktorý v USA vedie elitnú skupinu šprintérov vrátane Andreho De Grassa, Trayvona Bromella, Jeroma Blaka či Abdula Hakima Saniho Browna.
"Najdôležitejšie bolo odhaliť, prečo mal toľko zranení za ostatné obdobie. Museli sme ísť do hĺbky a nájsť dôvod. Niečo sme odhalili a "opravili", no naďalej pracujeme na tom, aby bol stopercentne fit," prezradil Reider. Dobrou správou je, že Jacobs od apríla absolvoval štyri štarty a ani raz sa nezranil, ani raz sa však nedostal pod magickú 10-sekundovú hranicu. Olympijské zlato v Tokiu získal výkonom 9,80 sekundy.

Hlavnou prioritou pre Taliana je obhajoba olympijské zlata, ani na domácich ME však nechce zostať v úzadí. "Chceme bežať rýchlo v Paríži, no chceme tiež rýchlo bežať aj u neho doma. Chceme získať európske zlato," vyhlásil Jacobsov tréner Reider. Až samotné súťaže ukážu, či sa Jacobsovi podarí pokoriť 10-sekundovú hranicu premiérovo od ME 2022 v Mníchove, kde získal zlato výkonom 9,95 s. "Potrebujem, aby si všetky dieliky skladačky sadli," vyhlásil rýchly Talian.
7.6.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články