Štuková 2:02,91 na 800 m,za limitom na ME zaostala o stotinu

Na medzinárodnom atletickom mítingu v maďarskom Veszpréme si výborne počínala Slovenka Alexandra Štuková
VESZPRÉM 22. júna - Na medzinárodnom atletickom mítingu v maďarskom Veszpréme si výborne počínala Slovenka Alexandra Štuková, ktorá vyhrala beh na 800 m za 2:02,91 min. Zverenka trénera Štefana Mereša však mala smolu, lebo iba o jedinú stotinku sekundy zaostala za limitom (2:02,90) na júlové ME v Amsterdame (6. - 10. 7.). Osobný rekord z mítingu P - T - S v Šamoríne si však zlepšila o 56 stotín. Štuková na šachovnici zdolala o jednu desatinu Maďarku Kériovú (2:03,01).

"Chýbajúca stotinka mrzí, je to na šľaktrafenie. Nedá sa však nič robiť. Škoda, že prvá štvorstovka bola trochu pomalá - za 61 sekúnd. Keby sa bežalo o pol sekundy rýchlejšie, padol by aj limit," uviedol Štukovej tréner Štefan Mereš.

Dvadsaťpäťročná členka BK HNTN Bratislava však nemusí smútiť. Do Amsterdamu určite pocestuje, keďže Slovenský atletický zväz využije pravidlo Európskej atletiky (EA) o miestenke pre každého atléta, ktorý zvíťazí na mítingu EA. Štukovej sa to podarilo vlani, keď v slovinskom Velenje vyhrala beh na 400 m.

V historických slovenských tabuľkách žien na 800 m patrí niekdajšej bronzovej medailistke na 400 m na MS 2007 do 17 rokov piata priečka za Sedlákovou (1:58,37), Hrivnák Klocovou (1:58,51), Čerchlanovou (1:59,0) a Rákovou (2:02,86).

Vo Veszpréme štartoval aj ďalší Merešov zverenec Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava). Na 800 m skončil druhý časom 1:50,01 min za Maďarom Vindicsom (1:49,65).