Slovenská šprintérka zaznamenala dve pódiové priečky na striebornom mítingu v Grécku

Slovenská šprintérka Viktória Forsterová dosiahla pódiové umiestnenia na hladkej aj prekážkovej stovke na 24. ročníku atletického mítingu Filothei Women Gala so strieborným štatútom Svetovej atletiky v gréckych Aténach.
BRATISLAVA 18. mája - Dvadsaťjedenročná členka klubu ŠK ŠOG Nitra v oboch disciplínach zaznamenala slovenské výkony roka a získala spolu 150 bodov do rebríčka.

Forsterová najskôr skončila tretia v behu na 100 m prekážok žien s časom 13,35 sekundy, zdolali ju len druhá Grékyňa Elisávet Pesiridouová (13,22 s) a víťazná Cyperčanka Natalia Christofiová (13,02 s). O hodinu neskôr Slovenka obsadila druhú priečku v šprinte na 100 m žien s výkonom 11,65 sekundy a len o štyri stotiny sekundy zaostala za víťaznou Poľkou Magdalenou Stefanowiczovou (11,61 s).
"Vzhľadom na to, že sezóna sa len rozbieha, som s výkonmi Viktórie spokojná. Najmä s hladkou stovkou, na ktorej zdolala súperky s lepšími osobnými rekordmi," zhodnotila účinkovanie svojej zverenkyne v metropole Grécka trénerka Katarína Adlerová, citoval ju oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Viktória Forsterová zaznamenala v Aténach siedmy najlepší čas na prekážkovej stovke v kariére, na hladkej stovke to bol jej desiaty najlepší výkon. V minulom roku sa prebojovala do semifinále na dvoch veľkých podujatiach - na halových majstrovstvách sveta to bolo v disciplíne 60 m prekážok a na európskom šampionáte vonku na 100 m prekážok.
18.5.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP