Slovenská prekážkarka pokazila rozbeh pri premiére na majstrovstvách sveta

Slovenská prekážkarka pokazila rozbeh pri premiére na majstrovstvách sveta
Po nevydarenej súťaži na ME U23 v Espoo, sa Viktórii Forster nepodaril ani štart na MS v Budapešti, kde v behu na 100 m cez prekážky ukončila svoje účinkovanie v rozbehoch s časom 13,47 s.
BRATISLAVA 23. augusta - Slovenskej reprezentantke Viktórii Forsterovej nevyšlo účinkovanie na majstrovstvách sveta v atletike v maďarskej Budapešti. Dvadsaťjedenročná šprintérka v utorňajšom druhom rozbehu na 100 m prekážok žien urobila pri nábehu na prvú prekážku o dva kroky viac a skončila v ňom na predposlednom ôsmom mieste s časom 13,47 s. Celkovo obsadila 40. priečku zo 43 pretekárok.

"Neviem, čo sa stalo a asi ešte dlho to nepochopím. Musíme to analyzovať. Už na prvej prekážke som vedela, že je koniec. Potom som chcela zabojovať, ale bolo neskoro. Pokazila som preteky v najnevhodnejšej chvíli. Určite to nebolo v tom, že by som mala veľa pretekov. Iné baby to dnes dokázali, ja nie. Cítila som sa dobre a cítila som, že to v nohách mám. Tak veľmi som sa pripravovala na tento šampionát. Nechápem, prečo sa toto udialo," povedala sklamaná Forsterová podľa webu atletika.sk.

Víťazka prekážkovej stovky žien na tohtoročnej Svetovej univerziáde v čínskom Čcheng-tu zažila neúspešnú premiéru na svetovom šampionáte. Na postup do semifinále by jej pritom stačil čas 12,92 s, ktorý v aktuálnej sezóne zabehla päťkrát. Jej osobný a zároveň národný rekord z tohto roku má hodnotu 12,72 s.

Členke ŠK ŠOG Nitra nevyšla prekážková stovka ani na júlových majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov vo fínskom Espoo, keď urobila chybu na ôsmej prekážke. „Obe súťaže, ktoré som pokazila, sú už tá pravá veľká atletika a ja som to nezvládla. Poctivo som sa na ne pripravovala a práve na kľúčových vrcholoch mi to nevyšlo. Vtedy to zamrzí azda najviac, lebo športovec robí všetko pre úspech. Ak to v daný moment nevyjde, cíti potom obrovské sklamanie," skonštatovala Forsterová.
23.8.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Pavol Uhrin/FOTOSPORT.SK

Ďalšie články