Slovenská osemstovkárka začala letnú časť sezóny osobným aj národným rekordom

Slovenská osemstovkárka začala letnú časť sezóny osobným aj národným rekordom
Slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová odštartovala letnú časť aktuálnej atletickej sezóny novým osobným aj národným rekordom v behu na 600 m žien.
BRATISLAVA 19. mája -  Dvadsaťtriročná olympionička obsadila na mítingu vo švajčiarskom Langenthale tretie miesto na "šesťstovke" s časom 1:26,61 min, zdolali ju len domáce bežkyne Audrey Werrová (1:25,12 min) a Rachel Pellaudová (1:26,54 min).

Gajanová si zlepšila osobný rekord na tejto trati o 79 stotín sekundy, ten predošlý stanovila 30. júla minulého roka vo švédskom Göteborgu (1:27,40 min). Členka klubu AK ZŤS Martin prekonala historické slovenské maximum Lucie Hrivnák Klocovej v behu žien na 600 m o 35 stotín sekundy, Klocová stanovila rekord ešte 7. septembra 2008 na podujatí Atletický most v Dubnici nad Váhom.
"Veľmi, veľmi sa teším, že sa mi podarilo zabehnúť takýto výkon. Aj keď ma trochu mrzí, že ma v závere predstihla kolegyňa z tréningovej skupiny. Bol to rýchly beh a vzhľadom na to, že v mojom prípade išlo len o prvé preteky v sezóne, som veľmi spokojná. Teším sa, že bolo v mojich silách dosiahnuť hneď v úvodných pretekoch rekordný výkon," povedala rodáčka z Liptovského Mikuláša a zverenkyňa švajčiarskeho trénera Louisa Heyera o rekorde pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Dvojnásobná bronzová medailistka z mládežníckych majstrovstiev Európy a účastníčka OH v Tokiu Gajanová potvrdila, že zažíva životný ročník. Na halových ME v tureckom Istanbule skončila deviata v behu žien na 800 m, pričom s výkonom 2:01,70 min prekonala halový národný rekord na tejto trati z roku 1987. Najbližšie sa vo svojej hlavnej disciplíne predstaví v nedeľu 28. mája na mítingu v nemeckom Rehlingene.
18.5.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články