Pre Jána Volka nie je priorita zabehnúť stovku pod desať sekúnd, chce byť hlavne zdravý

Pre Jána Volka nie je priorita zabehnúť stovku pod desať sekúnd, chce byť hlavne zdravý
Elitný slovenský šprintér Ján Volko si pochvaľuje podmienky na tréning v maďarskej Nyíregyháze, kde v týchto dňoch absolvuje sústredenie v rámci prípravy na marcové halové majstrovstvá Európy v tureckom Istanbule (3. - 5.3.).
BRATISLAVA 8. januára - Dvadsaťšesťročný Bratislavčan získal na ostatných troch HME kompletnú medailovú zbierku v šprinte na 60 m, v roku 2017 v srbskom Belehrade si vybojoval striebro, o dva roky neskôr v škótskom Glasgowe zlato a pred dvomi rokmi v poľskej Toruni bronz.

"Je to ako sen. Všetko máme pod jednou strechou, nemusíme nikam cestovať, a preto som si ešte neprehliadol ani mesto. Koncentrujem sa predovšetkým na tréningy, ale určite pôjdem na prehliadku centra a chceme navštíviť aj továreň na výrobu Lega. S ničím takýmto som veru nepočítal. Bolo by skvelé, keby sme aj doma mali niečo podobné," povedal Volko pre regionálny denník Východné Maďarsko, citoval ho oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ). V Nyíregyháze by mal trénovať do 15. januára.
Spokojná s vybavením v modernom tréningovom centre je aj Volkova trénerka Naďa Bendová. "Podmienky sú výborné, ubytovanie je priestranné, nové a komfortné. Všetko je tu na jednom mieste, okrem atletickej infraštruktúry je k dispozícii šermiarska i volejbalová hala, posilňovňa, sieť na vrhy a hody, čo využíva početná skupina domácich vrhačov, sauna, ochladzovací bazén a tiež ľadomat," uviedla trojnásobná najlepšia atletická trénerka roka na Slovensku pre portál Atletika.sk.

Ján Volko drží slovenský rekord v šprinte na 100 m s výkonom 10,13, no podľa jeho slov sa nebude nasilu snažiť pokoriť 10-sekundovú hranicu. "Samozrejme, pokúsim sa siahnuť na dno mojich síl, ale takéto čosi je mimoriadne ťažké. A nechcem si zväzovať roky a nohy tým, že sa budem koncentrovať na snahu prekonať túto hranicu. S vetrom nad 2 m/s som už dosiahol 10,07, čo od 10,00 nie ej ďaleko. Dostať sa pod 10 sekúnd však nie je môj hlavný športový cieľ. Budem oveľa šťastnejší, ak sa mi v nasledujúcich rokoch budú vyhýbať zranenia či choroby a budem získavať čo najlepšie umiestenia," skonštatoval štvrtý na stovke z vlaňajších ME v nemeckom Mníchove.

Po návrate z Maďarska v polovici januára bude Volko trénovať už len v domácom prostredí. Prvý štart má naplánovaný na 29. januára, kedy sa v bratislavskej hale Elán uskutoční rovnomenný míting a tam ho čaká šesťdesiatka. Neskôr by mal súťažiť v českej Ostrave (2.2.), vo Francúzsku v Paríži (11.2.) aj Liévine (15.2.). Nasledovať bude národný halový šampionát (18.2.).
8.1.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Facebook /Ján Volko Fanpage

Ďalšie články