Najúspešnejšia atlétka histórie Felixová sa stala členkou Komisie športovcov MOV

Najúspešnejšia atlétka histórie Felixová sa stala členkou Komisie športovcov MOV
Bývalá americká šprintérka Allyson Felixová sa stala členkou Komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV), okrem nej prijali do tohto orgánu afgánsku cyklistku Masomah Ali Zadovou, britského triatlonistu Alistaira Brownleeho a kanadského účastníka OH aj ZOH Oluseyia Smitha.
LAUSANNE 28. júla -  Členov komisie volia samotní športovci alebo ich priamo menuje prezident MOV Thomas Bach. Len volení členovia môžu rozhodovať o dejiskách olympiád alebo voliť nového prezidenta.
"Športovci sú srdcom olympijského hnutia. Je nevyhnutné, aby mali svoje slovo v MOV a aby boli čo najviac rôznorodí. Noví štyria členovia prinášajú do komisie svoje úžasné schopnosti a skúsenosti. Aj vďaka nim má v komisii zastúpenie množstvo rôznych športových disciplín a regiónov sveta," povedal Bach na margo prijatia nových členov do MOV.

Felixová je najúspešnejšia atlétka v olympijskej histórii so siedmimi zlatými medailami. Na nedávnych MS v atletike v americkom Eugene prispela k zisku dvoch cenných kovov v štafetách, vrátane toho najcennejšieho v pretekoch na 4x400 m. Ali Zadová súťažila za Tím utečencov v ženskej časovke jednotlivcov na OH v Tokiu a momentálne študuje vo Francúzsku. Brownlee je dvojnásobný olympijský víťaz v triatlone, Smith sa zúčastnil na OH ako šprintér a na ZOH ako bobista.

28.7.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články