Na juniorských MS v Kolumbii bude súťažiť 13 Slovákov

Na juniorských MS v Kolumbii bude súťažiť 13 Slovákov
Slovenská výprava s trinástimi športovcami odcestovala do dejiska majstrovstiev sveta pretekárov do 20 rokov, ktoré sa od 1. do 6. augusta uskutočnia v kolumbijskom Cali. 
BRATISLAVA 28. júla - Osem Slovákov sa predstaví v siedmich disciplínach v súťažiach jednotlivcov, zvyšní v štafete na 4x400 m. Realizačný tím na čele s vedúcim Róbertom Mittermayerom vkladá najväčšie nádeje do guliara Karla Šulu, jeho tohtoročný osobný rekord 19,70 m patrí medzi desať najlepších juniorských výkonov na svete.

"Som zvedavý najmä na to, aký tam bude kruh. Pre istotu si beriem dva páry vrhačských tenisiek a až po skúške kruhu si vyberiem tie správne," uviedol Šula pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ). "Nechceme si dávať žiadne veľké ambície, aby nás to nezväzovalo. V sezóne hodil v šiestich súťažiach cez 19 metrov a to by malo stačiť na finále. Rozhodovať však budú tri kvalifikačné pokusy, ktoré chlapci majú. Vždy je tam nejaká nervozita, takže ja chcem najmä to, aby sa dostal do tej dvanástky. Všetko ostatné bude už iba plus. Preto nemáme žiadne veľké ciele," doplnil jeho otec a zároveň tréner Karel Šula starší.
Okrem Šulu budú v Cali reprezentovať Slovensko Renáta Vodnyanszká v diaľke, chodkyne Terézia Kurucová s Karin Devaldovou (obe 10 km), šprintér Jakub Nemec (200 m) a prekážkari Andrea Švecová (400 m prek.), Michaela Molnárová (100 m prek.) a Lukáš Ševčík (110 m prek.). Nemec bude aj náhradník pre štafetu 4x400 m v zložení Franklin Henry, Roman Haraslin, Samuel Michalko, Tomáš Grajcarík, Denis Bartek. "Všetci sa veľmi tešíme a minimálne chceme zabojovať o slovenský rekord. A postup do finále? Nebude to ľahké, ale pri štafete sa môže stať čokoľvek," povedal o ambíciách štafety Haraslín.
"V tejto sezóne sa na štvorstovke objavilo niekoľko chalanov, ktorí behali naozaj dobre. Dvaja to dali pod 48 sekúnd, jeden je tesne nad 48, ďalší sa motajú medzi 48 a 49 sekundami. Takúto vyrovnanú generáciu nemáme často, preto si myslím, že ich táto nominácia bola absolútne na mieste. Štafeta to bude mať ťažké, pretože tam sú iba rozbehy a potom až finále. Preto musíme postaviť to najsilnejšie zloženie a uvidíme. Nepoznáme silu súperov, ale človek nikdy nevie. Tie štafety sú veľkou otázkou a lotériou na každom jednom podujatí. Myslím si, že ak sa chalani dobre skoncentrujú a vyjdú im aj odovzdávky, tak môžu prekvapiť," vysvetlil šéftréner mládeže SAZ Radoslav Dubovský.

28.7.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SAZ

Ďalšie články