Ledecká obsadila tretie miesto v predprograme Diamantovej ligy, Forster a Kučera skončili tesne za pódiom

Ledecká obsadila tretie miesto v predprograme Diamantovej ligy, Forster a Kučera skončili tesne za pódiom
V predprograme záverečného mítingu Diamantovej ligy pred júlovými majstrovstvami sveta v atletike v americkom Eugene sa vo švédskom Štokholme predstavili aj traja slovenskí bežci, ktorí zbierali zlaté medaily na nedávnych majstrovstvách Slovenska.
BRATISLAVA 1. júla - Daniela Ledecká skončila tretia v pretekoch na 400 m prekážok s časom 56,19 s, čo je jej druhý najlepší výkon v kariére. Martin Kučera v rovnakej disciplíne obsadil štvrtú pozíciu s časom 50,95 s a šprintérka Viktória Forster dobehla piata v behu na 100 m prekážok (13,63 s).
"Bežalo sa mi fajn. Najskôr som si myslela, že nám bude prvých 200 metrov fúkať protivietor. Ale nakoniec som v tom behu necítila, že by vôbec fúkal nejaký vietor. Bežalo sa mi skvele, prvých 6 prekážok som išla na 15-krokový rytmus, čo sa mi ešte na pretekoch nepodarilo. Len ešte ten záver mi k tomu chýba. Ak by som ešte trošku potiahla, tak verím, že už by o spadlo pod tých 56 sekúnd. Som veľmi vďačná za to, že som tu mohla štartovať v tomto predprograme a teší ma aj ten čas, ktorý som dosiahla," povedala spokojná Ledecká, citoval ju oficiálny web SAZ.
Ledecká uspela na slovenskom šampionáte v behu 400 m prekážok s výkonom 56,40 s, Kučera triumfoval v rovnakej disciplíne medzi mužmi s výkonom 50,56 s. Dve zlaté medaily si minulý víkend v Trnave vybojovala Forster, ktorá si v rozbehu na "stovke" zlepšila osobné maximum na 11,46 s a vo finále zabehla za 11,51 s. V šprinte na 100 m prekážok zvíťazila s časom 13,36 s.

"Tak nebolo to také zlé ako ten výsledný čas, z ktorého som trošku sklamaný. Ale dal som do toho všetko. Mal som posledné dni trochu problém aj zo zadným stehenným svalom, takže to bolo také vydreté," zhodnotil Kučera svoj výkon v Štokholme.
1.7.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články