Ledecká aj Volko sú v olympijskom rebríčku tesne pod čiarou, ešte však majú šancu na OH

Ledecká aj Volko sú v olympijskom rebríčku tesne pod čiarou, ešte však majú šancu na OH
Svetová atletika už uzavrela a zverejnila kvalifikačný rebríček v súvislosti s olympijskými hrami, ktoré sa od 26. júla do 11. augusta uskutočnia v Paríži.
BRATISLAVA 3. júla -Podľa tohto hodnotenia by pod piatimi kruhmi mala univerzálka Viktória Forsterová možnosť štartovať okrem 100 m prekážok aj na hladkej stovke, chodkyňa Hana Burzalová okrem miešanej štafety s Dominikom Černým má možnosť predstaviť sa aj v súťaži na 20 km. Limitárkou na 800 m je Gabriela Gajanová, individuálne chodecké súťaže by mali obsadiť okrem Burzalovej aj Mária Katerinka Czaková a Černý. Katerinka Czaková sú tiež spolu s Miroslavom Úradníkom náhradníkmi Burzalovej s Černým v mixštafete. Upozornil na to oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ).
Mimo postupových priečok na základe rebríčkov z 2. júla sú Ján Volko na 100 m aj 200 m a Daniela Ledecká na 400 m prekážok. "Poradie má v zmysle budúceho olympijského štartu veľkú výpovednú hodnotu, zároveň sa však nedá vnímať ako nemenné," referuje SAZ.

Volko s Ledeckou teraz musia čakať. Do štvrtka totiž prebieha potvrdzovanie záujmu o štart pri športovcoch, ktorí sú "nad čiarou" v jednotlivých rebríčkoch. V piatok a sobotu prebehne aktualizácia hodnotení Svetovou atletikou a tá zverejní poradia v nedeľu 7. júla, o deň neskôr príde k ponukám prípadných voľných miest pre záujemcov od jednotlivých národných olympijských výberov. A tam sa črtá nádej pre oboch. Ján Volko je na 200 m zatiaľ štvrtý čakateľ, na stovke je šiesty. Ledecká je tretia čakateľka na 400 m prekážok.
3.7.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články