Hráč NFL v americkom futbale dosiahol tretí najlepší výkon histórie na 110 m prekážok

Hráč NFL v americkom futbale dosiahol tretí najlepší výkon histórie na 110 m prekážok
Devon Allen sa americkému futbalu doteraz venoval iba na univerzitnej úrovni, v apríli 2022 však podpísal prvú zmluvu v NFL.
BRATISLAVA 13. júna  - Dvadsaťsedemročný Devon Allen sa dlhodobo venuje atletike, no v apríli sa premiérovo upísal klubu Philadelphia Eagles zo zámorskej NFL v americkom futbale. Neprestal sa však venovať atletike a v nedeľu zabehol tretí najlepší čas histórie na 110 m prekážok. Na mítingu v New Yorku triumfoval výkonom 12,84 sekundy, v minulosti lepšie časy dosiahli len Aries Merritt (12,80) a úradujúci svetový šampión v tejto disciplíne Grant Holloway (12,81)."Myslel som si, že dnes prekonám svetový rekord. Takže si na to musíme počkať na iné preteky," poznamenal po skvelom výkone rodák z arizonského Phoenixu, cituje ho web bbc.com. Účastník OH v Riu de Janeiro aj Tokiu sa ešte chystá na júlové majstrovstvá sveta do Eugene, potom chce svoju energiu vložiť do pôsobenia v NFL. Americkému futbalu sa síce venoval aj doteraz, pôsobil však "len" v univerzitnom tíme. Zaujal predstaviteľov Eagles a tí ho pozvali na tréningový kemp, po jednom dni s ním podpísali zmluvu na tri roky.

Zaujímavosťou je, že pod piatimi kruhmi skončil v Riu piaty a v Tokiu štvrtý. Na MS 2019 v Dauhe finišoval siedmy a dva roky predtým v Londýne na rovnakom fóre bol deviaty.
13.6.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články