Gajanová sa rozhodla predčasne ukončiť halovú sezónu, chce sa sústrediť na európsky šampionát a OH v Paríži

Gajanová sa rozhodla predčasne ukončiť halovú sezónu, chce sa sústrediť na európsky šampionát a OH v Paríži
Slovenská halová rekordérka na 800 metrov Gabriela Gajanová sa rozhodla po sobotňajšom striebornom mítingu vo francúzskom Metz predčasne ukončiť aktuálnu halovú sezónu. 
BRATISLAVA 5. februára - Ako referuje web SAZ, olympionička z ostatných hier v japonskom Tokiu mala pôvodne ešte bežať v sobotu na zlatom mítingu vo francúzskom Lievine.

“Po konzultáciách s mojím švajčiarskym trénerom Louisom Heyerom sme sa rozhodli nepokračovať v halovej sezóne. Žiaľ, nejde mi to úplne podľa predstáv a radšej uprednostním oddych a následne ďalšiu prípravu na letnú sezónu s vrcholmi na ME v Ríme a OH v Paríži,“ zdôvodnila 24-ročná Gajanová svoj krok v tlačovej správe manažérskej skupiny Top Athletics.
Vlani deviata na halových ME v Istanbule je jednou z dvoch slovenských atlétok so splneným limitom na olympijské hry v Paríži. Práve leto bude pre Gajanovú dôležitejšie ako aktuálna halová sezóna a jej prvý cieľ bude uspieť na júnovom európskom šampionáte v Ríme.

“Doterajšie zimné tréningy boli výborné, absolvovali sme niekoľko skvelých tréningových jednotiek. Dva halové štarty, ktoré Gabriela absolvovala, však boli ťažšie, ako sme si mysleli - aj čo sa týka vynaloženej energie. Nechcem, aby príliš tlačila na pílu. Dá si teraz pauzu, a potom sa pustíme do prípravy na letnú sezónu,” uviedol tréner Louis Heyer.

5.2.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články