Fraňo z Brezna do Dukly, v jesennom prestupovom období sa Naša atletika posilnila o šprintérku Weigertovú

Fraňo z Brezna do Dukly, v jesennom prestupovom období sa Naša atletika posilnila o šprintérku Weigertovú
Organizačná komisia Slovenského atletického zväzu schválila v jesennom prestupovom období roku 2023 až 143 zmien klubovej príslušnosti. 
O najzaujímavejší prestup jesene sa postaral bronzový medailista z MS 2023 v dlhom traile Peter Fraňo, ktorý z AK Mostáreň Brezno zamieril do ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica.

Prekvapila aj zmena dresu v prípade šprintérky Moniky Weigertovej (na snímke). Účastníčka halových MS aj ME prestupuje po dlhých rokoch pôsobenia v Slávii UK Bratislava do klubu Naša atletika Bratislava. Do rovnakého klubu si to zamierili i ďalšie dve šprintérky, členky rekordnej štafety Slovenska na 4 x 100 m na ME 2023 do 23 rokov, ktorá skončila na šampionáte v Espoo siedma. Do Volkovho klubu sa sťahujú Agáta Cellerová z trenčianskej Slávie aj Lenka Kovačovicová zo ŠK ŠOG Nitra. Zo Slávie Trnava prestúpil do Našej atletiky i účastník MEJ 2023 v Jeruzaleme v behu na 400 m Franklin Henry za výchovné 750 eur.
Trnavskú Sláviu opúšťa aj bývalá strieborná medailistka z OH mládeže 2014 a piata z juniorských MS 2016 v behu na 400 m prekážok Michaela Pešková (na snímke). Dvadsaťšesťročná atlétka po vyše trojročnej pauze začala znova trénovať v klube Atletika šport hrou Bratislava, kam prestúpila.
Tohtoročná majsterka SR v maratóne Veronika Páleníková mení dres ŠK ŠOG Nitra za klubové farby Bežeckej akadémie Marcela Matanina. Bývalý výborný strednotratiar a v súčasnosti šéftréner sekcie SAZ pre behy na ovále Jozef Pelikán prestupuje zo Slávie UK do ŠKP Bratislava. Za nové kluby budú súťažiť líder tohtoročných tabuliek SR v mužskej žrdi Adam Antalec (AC Stavbár Nitra – AK UMB B. Bystrica), majster SR 2023 na 800 m Filip Bielek (ŠK Vital Bratislava – Slávia STU Bratsilava), i viacerí mládežnícki reprezentanti: Denis Bartek (Slávia Trnava – Atletika Inter Bratislava), Samuel Michalko (Dukla – Slávia Trenčín), Michaela Molnárová (Slávia Trenčín – Dukla), Paula Perončíková (CVČ Liptovský Mikuláš – Dukla), Ema Vaňová (Atletika šport Hrou Prešov – Dukla) a chodecké trio Filip Krestianko (ŠK BCF Dukla B. Bystrica – Dukla), Jakub Bátovský (ŠK BCF – Dukla), Šimon Bátovský (ŠK BCF – AK Krupina).

Organizačná komisia SAZ neschválila 7 žiadostí o prestup, medzi nimi napríklad snahu bývalej mládežníckej reprezentantky v chôdzi Stanislavy Hakulinová odísť zo Slávie TU Košice do klubu Atletika Košice o. z. Komisia v jesennom prestupovom termíne eviduje aj tri neprerokované prestupy.
6.12.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: SAZ/atletika.sk   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články