Felixová zavŕšila kariéru tridsiatou medailou z vrcholných podujatí. Stala sa z nej ikona, povedal jej kolega Godwin

Felixová zavŕšila kariéru tridsiatou medailou z vrcholných podujatí. Stala sa z nej ikona, povedal jej kolega Godwin
Americká šprintérka Allyson Felixová absolvovala v piatok na majstrovstvách sveta v atletike v americkom Eugene svoju záverečnú súťaž v kariére.
EUGENE 16. júla - V zmiešaných štafetových pretekoch na 4x400 metrov pomohla domácemu družstvu k zisku bronzových medailí, čím rozšírila svoju rekordnú zbierku na 30 cenných kovov z vrcholných podujatí. Držiteľka 19 medailí zo svetových šampionátov a 11 z olympijských hier priviedla na štadión aj svoju trojročnú dcéru Camryn.
"Na trati som si to užívala. Nie som už na vrchole mojej kariéry, ale znamená pre mňa veľa, že som tu dnes mohla bežať a podeliť sa o radosť so svojou dcérou," vyhlásila 36-ročná Felixová, ktorá získala bronzovú medailu aj na vlaňajších OH v Tokiu, ale v pretekoch žien na 400 metrov. "Sú to podobné pocity. V ostatných rokoch už som nevenovala všetok svoj čas súťaženiu a získavaniu medailí. Predtým som si však nikdy nemyslela, že k tomu raz príde," doplnila.

Vo finále zmiešanej štafety na 4x400 m triumfovali bežci z Dominikánskej republiky, druhí skončili Holanďania aj s Femke Bolovou. "Zdolala som ju už dvakrát, ale pre mňa vždy bude najlepšia na svete. Vďaka nej máme my všetci viac možností," povedala Marileidy Paulinová z víťazného tímu, ktorá bola v behu na 400 m žien v Tokiu druhá pred Felixovou. V Eugene bežala po boku hviezdnej Američanky na treťom úseku.

Felixová v ostatných rokoch bojovala za zlepšenie podmienok pre tehotné športovkyne a podarilo sa jej presadiť niekoľko zmien. "Mala obrovský vplyv na šport, za tie roky sa z nej stala ikona. Pre nás bolo požehnaním, že sme mohli súťažiť po jej boku. Mám pocit, že sme súčasťou histórie. Pre mňa je najdôležitejšie to, že som sa s ňou mohol odfotiť. Chcel som byť na jednej fotografii s ňou, aby si ma takto zapamätali," uviedol Elijah Godwin, ktorý sa s Felixovou tešil z bronzu v štafete a práve on jej odovzdal kolík po druhom úseku.

16.7.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články