Felixová v Eugene absolvuje svoje už desiate MS, do americkej nominácie sa dostala v miešanej štafete na 4x400 m

Felixová v Eugene absolvuje svoje už desiate MS, do americkej nominácie sa dostala v miešanej štafete na 4x400 m
Držiteľka jedenástich olympijských medailí Američanka Alysson Felixová nebude chýbať na atletickom svetovom šampionáte v Eugene.
INDIANAPOLIS 7. júla - Skúsená 36-ročná rodáčka z Los Angeles sa síce na majstrovstvá sveta nekvalifikovala v žiadnej z individuálnych súťaží, no do reprezentácie USA sa dostala ako členka miešanej štafety na 4x400 m. Môže tak ešte rozšíriť svoju medailovú zbierku z MS, na ktorých získala už 18 cenných kovov (13-3-2). Šampionát v Eugene sa uskutoční od 15 do 24. júla a domáci Američania do nominácie povolali 151 športovcov. Felixovú čakajú už jej desiate MS.

Na MS bude chýbať Sha'Carri Richardsonová, ktorá sa na šampionát nekvalifikovala na stovke ani dvojstovke. Vlani ovládla národnú olympijskú kvalifikáciu na najkratšom šprinte, no po pozitívnom dopingovom náleze chýbala pod piatimi kruhmi v Tokiu. Testy v jej tele odhalili marihuanu. Američania na domácich MS budú mať deväť obhajcov zlata a dovedna 29 medailistov z OH v Tokiu.

Zaujímavý súboj na šampionáte zvedú na 400 m prek. úradujúca olympijská šampiónka Sydney McLaughlinová a obhajkyňa zlata z predchádzajúcich MS Dalilah Muhammadová. McLaughlinová v júni zlepšila svetový rekord na 51,41 s. Muhammadová na národnom šampionáte chýbala pre svalové problémy, no účasť na MS jej zaistil titul z Dauhy 2019.

7.7.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články