Dvaja slovenskí reprezentanti dosiahli pódiové umiestnenia na mítingoch v zahraničí

Dvaja slovenskí reprezentanti dosiahli pódiové umiestnenia na mítingoch v zahraničí
Slovenskí prekážkári Patrik Dömötör s Danielou Ledeckou zaznamenali cez víkend pódiové umiestnenia v pretekoch v zahraničí.
Bratislava 5. júna - Dömötör obsadil druhú priečku na hladkej štvorstovke na mítingu Sparkassen Gala v nemeckom Regensburgu s druhým najlepším časom v kariére (47,16 s), Ledecká skončila tretia v behu na 400 m prekážok na mítingu s bronzovým štatútom Svetovej atletiky v gréckych Aténach v slovenskom výkone roka (58,81 s).

Dvadsaťdvaročného Dömötöra zdolal iba domáci Lukas Krappe (47,01 s), za osobným rekordom v behu na 400 m zaostal o 34 stotín sekundy (46,82 s). "Dúfal som v čas pod 47 sekúnd, ale ani 47,16 nie je na zahodenie, keďže je to moje sezónne maximum. Verím, že počas sezóny tento výkon budem postupne vylepšovať," uviedol zverenec trénera Jozefa Gála pre web SAZ. Jeho výkon bol druhý najlepší zo Slovákov v tomto roku za Miroslavom Marčekom (46,99 s).

Ledeckú na prekážkovej štvorstovke v Aténach zdolali iba Brazílčanka Chayenne da Silvová (56,97 s) a domáca Dimitra Gnafakiová (57,42 s). "Zatiaľ sa stále iba hľadám. Tréningy naznačujú niečo celkom iné ako to, čo zatiaľ predvádzam v pretekoch. Žiaľ, kvalitnú prípravu som zatiaľ na mítingoch nepretavila vo výkon, s ktorým by som bola spokojná," skonštatovala zverenkyňa trénerky Kataríny Adlerovej.

Ďalšia členka ŠK ŠOG Nitra Viktória Forsterová absolvovala na rovnakom mítingu Dromia International Sprint and Relays Meeting v metropole Grécka dvoje preteky. Na prekážkovej stovke skončila štvrtá v sezónnom maxime 13,24 s a na hladkej stovke si vybojovala piatu priečku v slovenskom výkone roka 11,58 s. Menej sa darilo najlepšiemu slovenskému šprintérovi Jánovi Volkovi, ktorý obsadil 5. pozíciu v behu na 100 m s časom 10,45 s na striebornom mítingu v poľskom Chorzówe.

"S výkonom nie som úplne spokojný. Po analýze môjho behu sme sa s trénerkou zhodli, že strednú pasáž stovky som bežal slabo. Ani štartová reakcia nebola najlepšia. Teraz však aspoň vieme, na čom musíme najviac popracovať,“ vyhlásil niekdajší halový majster Európy v behu na 60 m. “O vetre to nebolo, nebol taký silný. Janko mal štartovú reakciu slabú, ale prvých 10 metrov šprintoval v poriadku. Potom ostatní bežali, no on ako keby ostal stáť na mieste. V závere sa snažil ešte zachrániť čo najlepšie umiestenie tak, aby zodpovedalo papierovým´ predpokladom," zhodnotila výkon svojho zverenca trénerka Naďa Bendová.

5.6.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články