Osem z devätnástich slovenských atlétov nominovaných na augustové majstrovstvá Európy v nemeckom Mníchove sa predstavilo v sobotňajšom treťom kole Atletickej ligy v Martine.
BRATISLAVA 7. augusta - Viktória Forster triumfovala v šprinte na 100 m (11,75 s) aj v behu na 110 m prekážok, kde dosiahla tretí najlepší čas v kariére (13,30 s). Dve víťazstvá zaznamenal aj šprintér Šimon Bujna, ktorý uspel na "stovke" (10,52 s) a tiež na dvojnásobnej trati (21,57 s). Viaceré výkony ovplyvnil silný vietor.

"Viktória štartovala po mesačnej súťažnej pauze s cieľom rozpretekať sa pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy v Mníchove. Prekážky dopadli dobre, stovka sa bežala len 30 minút po prekážkach, bola preto pre ňu skôr taká tréningová," zhodnotila výkony Forster jej trénerka Katarína Adlerová pre Top Athletics. Bujnov tréner Radoslav Ivan bol tiež s výkonom svojho zverenca spokojný: "Šimon absolvoval preteky z plného tréningu. Vzhľadom na počasie a na akumulovanú únavu z celého týždňa sme s výkonmi spokojní. Najbližší týždeň je naša úloha dobre si oddýchnuť a vyladiť formu na Mníchov."

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
Osemstovkárka Gabriela Gajanová triumfovala v Martine v jej prvom behu sezóny na 400 m (55,75 s), Patrik Dömötör bol najlepší v rovnakej disciplíne medzi mužmi (49,33 s) a skončil tretí na 400 m prekážok (53,02 s) za druhým Matejom Baluchom (52,45 s). Miroslav Marček bol tretí na "dvojstovke" (21,86 s) a piaty na "stovke" (10,57 s). Veronika Kaňuchová ovládla súťaž kladivárok s piatym najlepším výkonom roka (66,80 m) a Ema Hačundová zvíťazila v chodeckých pretekoch na 5000 m (23:50,91 min). Medzi mužmi aj ženami boli najúspešnejší členovia klubu AO TJ Slávia STU Bratislava.

Slovenskí atléti sa zviditeľnili aj na dvoch medzinárodných podujatiach. Martin Kučera obsadil tretie miesto na 400 m prekážok na mítingu Lohrheide v nemeckom Bochum-Wattenscheide časom 51,22 s. Presne o sekundu zaostal za svojím sezónnym maximom. "Necítil som sa zle, ale zrejme som doplatil na súťažný výpadok. Od Diamantovej ligy v Štokholme 30. júna som mal päťtýždňovú pauzu. Nie som si vedomý nejakých veľkých chýb, ale viem, že záver nebol už pocitovo dobrý. Škoda, že nemám z pretekov video a nemôžeme s trénerom zistiť, kde som stratil stotinky. Keď už nič iné, aspoň som si pred ME otestoval súťažnú atmosféru," povedal pre Top Athletics.

Karin Suranová skončila štvrtá v behu na 1000 m na 16. ročníku medzinárodného mítingu v rakúskom Andorfe, pričom si s časom 2:50,76 min vytvorila nový osobný rekord. Zaznamenala celkovo ôsmy najlepší čas na tejto trati v slovenskej histórii. Zverenkyňa Marcela Lopuchovského sa v historických slovenských tabuľkách zaradila za Klocovú (2:38,72), Gajanovú (2:41,58), Čerchlanovú (2:43,45), Melicherovú (2:45,13/hala), J. Kučeríkovú (2:46,44), Sedlákovú (2:46,90/hala) a Močáriovú (2:49,07).
7.8.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA / Video: TA3