Polmaratón v Českých Budějoviciach bežalo takmer 4000 bežcov

Štart prebehol tradične na námestí Přemysla Otakara II. za hustého dažďa.
Po desiatich minútach sa však počasie upokojilo. V uliciach juhočeskej metropoly sa podľa očakávania najviac darilo Vítovi Pavlištovi, ktorý vyhral v čase 1:08:18 hod. ,,Som rád, že som potvrdil formu z posledných pretekov. Chladnejšie počasie mi nevadilo, dážď bol naopak osviežujúci," radoval sa Pavlišta, ktorý viedol od samotného začiatku. Za ním dobehli Ondřej Fejfar (čas 1:09:42) a Pavel Kubričan (1:11:58).
Šampiónkou medzi ženami sa pri neúčasti Evy Vrabcovej Nývltovej, ktorá sa ospravedlnila, stala Tereza Hrochová. ,,Dážď mi nevadil, horšie by bolo teplo. Kocky sú nepríjemné vždy, takže mi veľmi nevadilo, že pršalo," popísala Hrochová. Triumf si zaistila svojim najlepším časom na tejto trati 1:12:04. O sedem minút neskôr dobehla do cieľa Markéta Gajdorušová (1:19:18) a tretia skončila Petra Pastorová (1:19:21), ktorá vyhrala polmaratón v Karlových Varoch.

Obľúbené podujatie opäť pritiahlo do Južných Čiech množstvo bežeckých nadšencov a turistov z 36 krajín sveta. ,,Je neuveriteľné, že sa tu bežalo už desiatykrát. Ďakujem zástupcom mesta za perfektnú spoluprácu a už sa teším na budúci rok," dodal prezident organizačného výboru RunCzech Carlo Capalbo. Séria regionálnych pretekov sa teraz presúva do Olomouca. Už 18. júna sa tam pobeží polmaratón.

5.6.2022   /   Cestné behy   /   Autor: br   /    Foto: runczech