Na bratislavských mostoch najrýchlejší Barták

Orientačný bežec Lukáš Barták sa stal víťazom XXII.ročníka Silvestrovského behu cez bratislavské mosty

Organizátori  STARZ-u  pripravili už 22. ročník, čoraz viac obľúbenejšieho podujatia – Silvestrovského behu cez bratislavské mosty.  Pred Ekonomickou univerzitou sa v piatok 31.decembra  zišlo takmer 700 bežcov. Beh dlhý 10,3 km odštartoval o 10:00 hod primátor mesta Bratislavy Milan Vtáčnik.

Víťazom sa stal Lukáš Barták, ktorý zabehol trať za 36:50 min. Za ním dobehol Roman  Vajs, tretí  Andrej Národa. Zaujívavý bol aj súboj o 4. miesto medzi Konštantínom Kocianom,  Jánom Matúšom a Jánom Roziakom.

Medzi ženami zvíťazila J.Kuruczová,  2.miesto D.Tešovičová,  3.miesto K.Pokorná

Oslovili sme víťaza behu a položili mu niekoľko otázok:

Ako sa ti dnes pretekalo?

Dnes to bolo dosť náročné. Zvolil som orienťácke tretry – majú malé kovové hroty, ale nebola to najšťastnejšia voľba. Na betóne bol iba slabý poprašok a na mostoch sneh nebol, takže sa mi dosť šmýkalo. Ďalším nepriaznivým faktorom bola veľká zima, cítil som hlavne chodidlá.

Kedy si bol presvedčený o svojom víťazstve?

Už smerom na most Apollo som si vypracovalcelkom dobrý náskok a veril som, že to tak dotiahnem až do ciela. Presvedčený  som bol až keď som preťal cieľovú čiaru.

Ako sa Ti pozdávala trať?

Mám radšej takéto prebehy ako krúženie po dráhe, som na to viac zvyknutý z orientačného behu. Trať sa mi samozrejme páčila.

Mal si na trati problém  - bežeckú krízu ?

Bežecká kríza sa dostavila po prebehnutí Nového mosta, chladné počasie spôsobilo tuhnutie nôh a slabšiu cirkuláciu krvi. Tam som dosť spomalil, i keď pri samotnom behu som si to nepripúšťal.

Kam zaradíš tento úspech?

Keďže som orientačný bežec, beriem tento pretek ako výbornú prípravu do novej sezóny.  Moja zimná príprava je v plnom prúde a podobné preteky sú veľmi príjemným oživením.