Druhé kolo Zimnej série pre Rusinu a Pukalovičovú

V druhom kole Zimnej série 2022/2023 v Bratislave-Petržalke - výsledky:
V dvoch zo štyroch kategórií bol víťaz rovnaký ako v decembrovom premiérovom mikulášskom diele. Na 5 km mužov triumfoval s obrovským náskokom 1:11 min dorastenecký krosový šampión 2022 Filip Jančík zo Slávie STU Bratislava, dosiahol čas 15:53 min. Súťaž žien na 10 km vyhrala znova polovička riaditeľa podujatia Petra Pukalovičová (SHE Runs Bratislava) za 40:13 min.

Na polovičnej trati bola najrýchlejšia víťazka Bežeckého pohára SAZ 2021 a vlaňajšia vicemajsterka SR v polmaratóne Lucia Pelikánová z banskobystrickej Dukly (18:42) pred víťazkou prvého kola Romanou Komarňanskou. Desaťkilometrovú trať mužov zvládol najrýchlejšie (33:19) dvojnásobný majster SR v horskom behu Martin Rusina z BMSC Bratislava.

5 km MUŽI: 1. Filip Jančík (Slávia STU Bratislava) 15:53, 2. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) 17:04, 3. Filip Lizák (3NT Bratislava) 17:09. ŽENY: 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 18:42, 2. Romana Komarňanská (SheRuns Bratislava) 18:59, 3. Barbora Brezovská (BMSC Bratislava) 19:44.

Kompletné výsledky 5 km
10 km MUŽI: 1. Martin Rusina (BMSC Bratislava) 33:19, 2. Matúš Kovalčík (BMSC Bratislava/Kovalchuk Team) 36:15, 3. Rastislav Srnánek (ŠK Triatlon Pezinok) 36:36. ŽENY: 1. Petra Pukalovičová (SheRuns Bratislava) 40:13, 2. Monika Dolinajová 40:58, 3. Lenka Stopjaková (obe BMSC Bratislava) 42:24.