Mužské štafety pre Rusov, Slováci na 12. mieste

Svetový pohár v biatlone v Le Grand Bornand (Fr.) - štafety mužov na 4x 7,5 km
LE GRAND BORNAND 13. decembra - Reprezentanti Ruska sa stali víťazmi piatkových pretekov mužských štafiet na 4x 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone vo francúzskom Le Grand Bornand. Druhí skončili v dramatickom závere s odstupom 3 desatín sekundy Nemci a tretí boli v cieli Rakúšania, ktorí zaostali za víťazmi o 26,8 s.

Slovenská štvorica v zložení Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško a Tomáš Hasilla obsadila v konkurencii 24 štafiet 12. miesto. Slováci pätnásťkrát na strelnici dobíjali a museli odbehnúť aj jeden trestný okruh. V porovnaní s pretekmi SP spred šiestich dní v rakúskom Hochfilzene si slovenskí biatlonisti polepšili o jednu priečku.

Svetový pohár v biatlone -Le Grand Bornand (Fr.):
Štafety mužov na 4x 7,5 km: 1. Rusko 1:14:01,8 h (0+5), 2. Nemecko +0,3 (0+5), 3. Rakúsko +26,8 (0+7), 4. Švédsko +28,5 (0+8), 5. Nórsko +32,2 (0+8), 6. Francúzsko +1:06,9 (0+9), ... 12. Slovensko (Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Tomáš Hasilla) +3:39,0 (1+15).