Hasilla šiesty v rýchlostných pretekoch v Idre

Dvadsaťtriročný Slovák mal bezchybnú streľbu a za víťazom Timofejom Lapšinom z Ruska zaostal o 36,4 s
IDRE 23. novembra - Slovenský biatlonista Tomáš Hasilla obsadil v sobotňajších rýchlostných pretekoch na 10 km v rámci 1. kola IBU Cupu vo švédskom stredisku Idre výborné 6. miesto. Dvadsaťtriročný Slovák mal bezchybnú streľbu a za víťazom Timofejom Lapšinom z Ruska zaostal o 36,4 s. Lapšin triumfoval pred Kanaďanom Nathanom Smithom. Predstavila sa aj ďalšia trojica slovenských pretekárov - Martina Otčenáša klasifikovali na 17. pozícii, Dušan Šimočko obsadil 34. priečku a Miroslav Matiaško 40. miesto.

"Sme veľmi spokojní najmä s vystúpením Hasillu s Otčenášom, ale pozitívne je, že bodovali všetci štyria slovenskí reprezentanti. Poznáme už aj kompletnú mužskú zostavu pre individuálne súťaže v 1. kole Svetového pohára v Östersunde. Spoločne s Pavlom Hurajtom a Matejom Kazárom sa tam na základe aj dnešného výsledku predstavia práve Hasilla a Otčenáš," informoval viceprezident Slovenského zväzu biatlonu pre reprezentáciu Pavel Kobela.

V súťaži žien sa v sobotu zo Sloveniek najviac darilo Ivone Fialkovej, ktorá skončila na 29. pozícii. Ďalšie tri Slovenky sa do bodovanej štyridsiatky nezmestili. Terézia Poliaková skončila na 45. mieste, Martina Chrapánová bola 64. a Natália Prokopová sa v 107-člennej konkurencia zaradila na 78. priečku. Suverénnym spôsobom zvíťazila Poľka Weronika Nowakowská-Ziemniaková. "V ženskej časti nominácia na Östersund nie je definitívne uzavretá a o poslednom mieste sa rozhodne v nedeľňajších pretekoch," doplnil. P. Kobela. Istú účasť v 1. kole SP majú zo slovenských biatlonistiek Anastasia Kuzminová, Janka Gereková, Paulína Fialková a Terézia Poliaková.

Výsledky - 1. kolo biatlonového IBU Cupu - sobota - rýchlostné preteky mužov na 10 km - Idre (Švéd.):

1. Timofej Lapšin (Rus.) 24:01,9 min (0 trestných okruhov), 2. Nathan Smith (Kan.) +3,9 s (0), 3. Erlend Bjöntegaard (Nór.) +14,3 (1), 4. Christofer Eriksson (Švéd.) +23,9 (1), 5. Christoph Stephan (Nem.) +25,3 (1), 6. Tomáš Hasilla (SR) +36,4 (0), ... 17. Martin Otčenáš +1:02,2 min (1), 34. Dušan Šimočko +1:43,1 (0), 40. Miroslav Matiaško (všetci SR) +1:50,8 (2).

Ženy (7,5 km): 1. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (Poľ.) 21:05,0 (0), 2. Fanny Welle-Strand Hornová (Nór.) +39,1 (1), 3. Eva Tofalviová (Rum.) +41,3 (0), 4. Jana Bondarová (Ukr.) +51,8 (1), 5. Marte Olsbuová (Nór.) +52,7 (0), 6. Megan Imrieová (Kan.) +55,2 (0), ... 29. Ivona Fialková +2:10,6 (1), 45. Terézia Poliaková +2:42,2 (2), 64. Martina Chrapánová +3:24,2 (3), 78. Natália Prekopová (všetky SR) +3:51,7 (3)