MS: Sundlingová aj Klaebo obhájili zlaté medaily v šprinte klasickou technikou

Švédka Jonna Sundlingová aj Nór Johannes Hösflot Klaebo obhájili tituly majstrov sveta v behu na lyžiach v šprinte klasickou technikou na svetovom šampionáte v slovinskej Planici.
BRATISLAVA 23. februára - Obaja potvrdili svoje tituly v tejto disciplíne z nemeckého Oberstdorfu 2021. Medzi ženami dominovali Švédky, vo finále sa predstavili až štyri a obsadili prvé štyri priečky. Sundlingová bol najrýchlejšia už v kvalifikácii, vo finále za ňou finišovala s mankom 87 stotín sekundy Emma Ribomová, tretia skončila a bronz získala Maja Dahlqvistová (+4,45 s) a bez cenného kovu zostala Linn Svahnová (+8,06). Až za nimi skončili dve nórske finalistky - piata bola Kristine Stavaas Skistadová a až šiesta celková víťazka tohtosezónneho seriálu Svetového pohára Tiril Udnes Wengová.

Favorizovaný Klaebo bol v kvalifikácii druhý a rovnako druhý finišoval za krajanom Erikom Valnesom aj v prvom štvrťfinále. V semifinále aj finále však už premožiteľa nenašiel a získal zlato. Zo striebra sa raduje jeho krajan Paal Goldberg (+2,22), bronz si vybojoval Francúz Jules Chappaz. Štvrtý skončil Čech Michal Novák (+5,90 s), ktorý bol aj v kvalifikácii štvrtý. Vo finále zdolal Švéda Calleho Halfvarssona aj Francúza Lucasa Chanavata.

Vo vyraďovacej časti chýbali Slováci, ani jeden z kvarteta sa nedostal z kvalifikácie. Barbora Klementová obsadila 50., Marianna Klementová 59., Jáchym Cenek 58. a Andrej Renda 71. priečku.
23.2.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP