Nemec Rösch sa dočkal belgického občianstva

Zmena občianstva bola u rodáka z Pirny spojená so stratou zamestnania v nemeckej polícii
BERLÍN 15. novembra - Nemecký biatlonista Michael Rösch bude v nadchádzajúcej sezóne reprezentovať Belgicko. Tridsaťročný olympijský šampión zo súťaží štafiet z Turína 2006 vynechal celú uplynulú sezónu tým, že čakal na belgické občianstvo. Teraz sa jeho čakanie konečne skončilo.

"Belgičania mi telefonovali, že všetky formality sa vybavili a budem môcť konečne začať súťažiť,“ cituje bývalého štvornásobného juniorského majstra sveta Röscha server biathlon-online.de.

Zmena občianstva bola u rodáka z Pirny spojená so stratou zamestnania v nemeckej polícii a tiež negarantovaním pevného miesta v nemeckom reprezentačnom tíme. Na prípravu musel venovať veľa peňazí z vlastného vrecka. Neskôr si však našiel sponzorov a na novú sezónu v belgických farbách sa pripravoval v Pyrenejach po boku skvelých Nórov Larsa Bergera a Alexandra Osa. "Lars je skvelý bežec a Alexander zasa strelec. Od oboch som sa veľa naučil,“ vravel Rösch.

Z pretekov Svetového pohára má bývalý nemecký reprezentant na konte zatiaľ deväť pódiových umiestnení. Okrem dvoch víťazstiev aj päť druhých a dve tretie miesta. V sezóne 2005/06 obsadil v boji o veľký glóbus celkové 5. miesto.