Víťazmi Bielej stopy voľnou technikou Koristek a Sixtová

Víťazom pretekov na 35 km voľnou technikou v rámci 47. ročníka Bielej stopy v behu na lyžiach na Skalke pri Kremnici sa stal reprezentant SR Ján Koristek (LKHL Detvianska Huta - Látky), tretí skončil Slovák Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry).
Zo žien bola najlepšia Anna Sixtová z českého Jablonca. V súčasnosti najlepšia slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková zaostala na druhom mieste o 2:11,4 min. V súboji o prvenstvo na 25 km voľnou technikou zdolal Ján Mikuš (SKI Team JASE Látky) vo finiši Michala Maláka o 0,4 s. V kategórii žien bola najrýchlejšia Mária Danielová (Sport Rysy) pred športovou ´univerzálkou´ Kristínou Néč Lapinovou.

Kompletné výsledky 25 km
Kompletné výsledky 35 km

7.3.2020   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Michal Malák