Bátovská Fialková siahala v Pokljuke na pódium, v rýchlostných pretekoch skončila napokon štvrtá

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková atakovala pódium vo štvrtkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v seriáli Svetového pohára v slovinskej Pokljuke, napokon ju klasifikovali na 4. priečke a je to jej zatiaľ najlepší výsledok v SP v tejto sezóne, za ktorý si pripísala 50 bodov do hodnotenia.
BRATISLAVA 5. januára - Tridsaťročnú rodáčku z Brezna o jubilejné desiate pódium v kariére pripravila chyba pri predposlednom výstrele. V prípade čistej streľby by dokonca atakoval čas víťazky. Slovenka predviedla výborný bežecký výkon a s výnimkou spomenutej jednej chyby v "stojke" sa kvalitne prezentovala aj na strelnici. Štvrtýkrát v tomto ročníku sa dostala do Top 10, predtým bola ôsma vo vytrvalostných pretekoch vo fínskom Kontiolahti, desiata v stíhačke v rakúskom Hochfilzene a siedmy v šprinte vo francúzskom Annecy.
Pódiové priečky vo štvrtok obsadili pretekárky, ktoré na strelnici nespravili ani jednu chybu. Zvíťazila Švédka Elvira Öbergová pred Francúzkou Juliou Simonovou (+6,9 s) a Taliankou Dorotheou Wiererovou (+18,7 s). Bátovská Fialková na víťazku stratila 26,5 sekundy, od pódia ju delilo 7,8 sekundy.

Líderkou hodnotenia SP zostala Simonová, druhá je štvrtková víťazka. V hodnotení disciplíny je na čele Nemka Denise Herrmannová-Wicková, ktorú v Pokljuke klasifikovali na šiestej pozícii.

Štvrtkové preteky absolvovali len dve Slovenky zo štyroch. Ivona Fialková ešte v stredu avizovala svoju absenciu pre chrípku, na štart sa napokon nepostavila ani Zuzana Remeňová. Jej sestra Mária Remeňová spravila na strelnici dve chyby a nedostala sa do elitnej šesťdesiatky, nepredstaví sa tak v sobotňajších stíhacích pretekoch.

5.1.2023   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP