Suverénne Rusky berú zlato v pretekoch štafiet

Ruské kvarteto v zložení Julia Stupaková, Natalia Nepriajevová, Tatiana Sorinová a Veronika Stepanovová v stredisku Čang-Ťia-Kchou triumfovalo o 18,2 sekundy pred druhými Nemkami. V napínavom švédsko-fínskom dueli o bronzové medaily boli napokon tesne úspešnejšie Švédky.
ČANG-ŤIA-KCHOU 12. februára -  Reprezentantky Ruského olympijského výboru (ROV) v behu na lyžiach triumfovali v sobotňajších pretekoch štvorčlenných štafiet na 4 x 5 kilometrov na zimných olympijských hrách v čínskom Pekingu.
Ruské kvarteto v zložení Julia Stupaková, Natalia Nepriajevová, Tatiana Sorinová a Veronika Stepanovová v stredisku Čang-Ťia-Kchou triumfovalo o 18,2 sekundy pred druhými Nemkami. V napínavom švédsko-fínskom dueli o bronzové medaily boli napokon tesne úspešnejšie Švédky. Až na 5. mieste skončili favorizované Nórky s hviezdnou Therese Johaugovou, ktorá už na hrách v Pekingu získala dve zlaté medaily. V sobotňajších pretekoch sa síce nakrátko priblížila k líderkám, no nedokázala ich predstihnúť.

Pre Rusov je to v behu na lyžiach už druhé zlato na ZOH 2022. Uplynulú nedeľu v pretekoch na 15 + 15 km suverénne zvíťazil Alexander Boľšunov pred krajanom Denisom Spicovom a Fínom Iivom Niskanenom.

12.2.2022   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP