Maratón mužov skrátili pre počasie z 50 na 28,4 km, zlato pre Rusa Boľšunova, Slovák Koristek prekvapil

Slovák Ján Koristek skončil na solídnom 40. mieste.
PEKING 19. februára - Reprezentant Ruského olympijského výboru (ROV) Alexander Boľšunov sa stal olympijským šampiónom v behu na lyžiach na modifikovanej "päťdesiatke" voľným spôsobom, ktorú sa organizátori pre silný vietor a mráz rozhodli skrátiť na 28,4 kilometra.
Najväčší favoriti na medailové umiestnenie sa od úvodu držali pohromade, no postupne dokázala držať tempo iba skupinka okolo 25-ročného Rusa, ktorý na ZOH v Pekingu získal už piaty cenný kov, tretí zlatý. Striebro si v sobotňajších pretekoch vybojoval ďalší Rus Ivan Jakimuškin s mankom 5,5 sekundy. Tretí bol so stratou siedmich sekúnd Nór Simen Hegstad Krüger.

Slovenský reprezentant Ján Koristek dosiahol v pretekoch pomerne solídny čas. V ťažkých podmienkach ho klasifikovali na 40. pozícii so stratou 5:53 min na Boľšunova. Dvadsaťpäťročný Zvolenčan si tak vylepšil umiestnenie zo skiatlonu, v ktorom obsadil 45. priečku.

19.2.2022   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP