Ivona Fialková po najlepšom výkone Slovenky v tejto sezóne v stíhačke na 16. mieste

Sestry Öbergové ovládli stíhacie preteky na 10 km vo Francúzsku, Ivona Fialková sa posunula zo 44. na 16. miesto.
BRATISLAVA 18. decembra - Švédska biatlonistka Elvira Öbergová sa stala víťazkou stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára v biatlone vo francúzskom Annecy - Le Grand Bornand. Mladšia zo sestier Öbergových dosiahla vôbec prvé víťazstvo v pretekoch SP v kariére. Úspech stále sa zlepšujúcich švédskych biatlonových sestier zvýraznila tretím miestom Hanna Öbergová. Druhá skončila za veľkých ovácií domáceho publika Francúzka Julie Simonová, súboj o tretie miesto s H. Öbergovou prehrala líderka Svetového pohára Nórka Marte Olsbuová Roeiselandová.
Dôvod na radosť mal v sobotu v Savojských Alpách aj slovenský biatlon. Z dvojice sestier Fialkových si účasť v stíhacích pretekoch vybojovala iba mladšia Ivona, ale po skvelom výkone sa zo 44. miesta na štarte posunula až na šestnáste v cieli. Na štyroch streleckých položkách sa 27-ročná Breznianka pomýlila iba raz na druhej položke v ľahu a výsledkom bol najlepší slovenský výsledok v sezóne 2021/2022. Dosiaľ ním bolo 20. miesto Paulíny Fialkovej spred týždňa zo stíhacích pretekov v Hochfilzene. Ak by sa brali do úvahy iba výsledky stíhačky bez rozostupov v šprinte, skončila by Ivona Fialková ôsma. Zároveň dosiahla šiesty najlepší výsledok svojej kariéry.
Ivona Fialková zaostala za víťazkou o 1:45 min a vďaka prvým 25 bodom v aktuálnej sezóne sa posunula na 50. miesto v priebežnom celkovom poradí Svetového pohára. Paulína Fialková, ktorá v sobotu na štarte chýbala, je s 30 bodmi na 48. priečke. "Eufória s hromadným štartom sa až pre Ivonu nekoná, tam bude druhá pod čiarou za výsledky v Annecy, ale sú to pekné prvé body v sezóne, ktoré veľmi povzbudia. O to viac, že akoby zázračne odzneli problémy v stoji," napísal o Ivone Fialkovej špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

Líderskú pozíciu vo Svetovom pohári si po ôsmich odjazdených pretekoch udržala Nórka Marte Olsbuová Roeiselandová s 379 bodmi a náskokom 52 bodov pred Elvirou Öbergovou. Tretia priečka patrí Bieloruske Dzinare Alimbekavovej s 305 bodmi.
18.12.2021   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP