Prezident Macron vidí Francúzov v najlepšej päťke podľa počtu medailí v Paríži

Prezident Macron vidí Francúzov v najlepšej päťke podľa počtu medailí v Paríži
Francúzsky prezident Emmanuel Macron vidí športovcov svojej krajiny v najlepšej päťke podľa zisku medailí na tohtoročných olympijských hrách v Paríži. 
PARÍŽ 24. januára - Macron navštívil džudistov - olympionikov v Národnom inštitúte športu a výkonnosti a vyzval na príkladnú reprezentáciu svojej krajiny. "Nechcem vyvíjať nadmerný tlak, ale náš cieľ umiestniť sa v najlepšej päťky krajín je dosiahnuteľný viac ako kedykoľvek predtým. Kedy v budúcnosti budete mať šancu ukázať sa na vrcholnom športovom fóre pred domácimi fanúšikmi? Je to šanca, ktorá prichádza raz za život, a preto musíte zo seba vyžmýkať všetky sily a schopnosti," povedal Macron.
Prvý muž Francúzska vyhlásil, že krajinu bude na olympijských a paralympijských hrách v Paríži reprezentovať dovedna približne 800 športovcov. Olympijské hry sa uskutočnia v termíne 26. 7. - 11. 8. 2024, paralympijské hry prídu na rad v dňoch 28. 8. - 8. 9. 2024. "Bude to o sile vôle a prekonávané seba samého. Musíte ukázať, že ste hladnejší ako vaši súperi," pokračoval Macron.

Štyridsaťšesťročný bývalý investičný bankár vyhlásil, že v súvislosti s OH a PH 2024 Francúzsko stojí pred tromi najväčšími výzvami. Sú nimi doprava, dostupnosť športovísk a bezpečnos účastníkov. "Teroristická hrozba je stále reálna, preto nesmieme absolútne nič podceniť. Každý deň bude pripravených zasiahnuť 30-tisíc príslušníkov policajných zložiek s podporou 15-tisíc vojakov," dodal Macron.

24.1.2024   /   Články   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články