Mestský polmaratón v Neapole bežali bežci z celého sveta. Talian Yeman Crippa s časom 59:26 vytvoril nový taliansky rekord. V ženskej časti pretekov zvíťazila Gladys Chepkirui z Kene. Na polmaratóne sa prejavilo aj aktuálne dianie, keď Sofiia Yaremchuk prebehla cieľovou páskou s ukrajinskou vlajkou a dobehla celkovo tretia.
Praha, 1. marca 2022 –⁠ Neapolský polmaratón je známy ideálnymi podmienkami na behanie. Hneď štyrom atlétom sa podarilo dobehnúť do cieľa pod jednu hodinu a vylepšiť tak taliansky rekord Eyoba Faniela (1:00:07) a tiež rekord pretekov Henryho Rona (1:00:04). Prvý dobehol Crippa (59:26), na druhom mieste sa umiestnil Joshua Kiplangat Belet (59:28), potom dobehol Josphat Kipkemboi Kemei (59:32). Ako posledný z elitnej štvorice bežcov dobehol Josphat Kiprotich (59:35), ktorý cieľovú pásku prekonal len deväť sekúnd po Crippovi. "Bol to veľmi významný moment pre všetkých Talianov a tiež pre mňa. Cítil som v sebe neuveriteľnú súťaživosť od sezóny v roku 2021, keď výsledky kvôli zraneniam neboli najlepšie. Neveril som, že sa mi bude tak dariť," povedal Crippa. Taliansky rekord sa líši iba 13 sekundami od toho európskeho.
Medzi ženami žiarila Gladys Chepkirui z Kene, ktorá prekonala svoj osobný rekord o neuveriteľných päť minút (1:08:09). Za ňou dobehla Bezabh Ftaw Zeray z Etiópie (1:09:36). Na treťom mieste skončila odvážna Sofia Yaremchuk pôvodom z Ukrajiny, ktorá v cieľovej rovinke mávala Ukrajinskou vlajkou. "Bol to veľmi dôležitý osobný rekord. Vedela som ale, že som za posledný mesiac dosť trénovala. Posledných pár dní pre mňa bolo samozrejme náročných a mala som nejaké pochybnosti. Môj úspech venujem Ukrajine a môjmu mestu Ľvovu," povedala ukrajinská bežkyňa Yaremchuk.