VIDEO: Beh párov vo Viedni už po 35-krát

VIDEO: Beh párov vo Viedni už po 35-krát
V malebnej scenérií jesenného Prátru sa 11. novembra uskutoční jedinečný beh párov - 35. ročník behu ONA + ON.
Všetko sa začalo v roku 1984

Pôvodný nápad vznikol v zime v roku 1984 v hlave Susanne Undeutschovej a Hansovi Ringhoferovi (bývalému viedenskému vytrvalcovi) a Leopoldovi Kaschovi (bývalému riaditeľovi ľahkej atletiky a klubu Cricket-Wien). Hlavnou myšlienkou tohto podujatia bolo zorganizovať podujatie s ktorým by si aj organizátori spravili radosť.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.youtube.com/embed/7QTJrxqY-oQ

„Je to pretek v ktorom ide hlavne o zábavu s bežeckým partnerom a ukončenie bežeckej sezóny. Táto myšlienka odôvodňuje aj neskoro stanovený termín v novembri. S radosťou zo spoločného behu by mala byť ukončená každá sezóna, pretože v porovnaní s minulosťou ešte pred 35 rokmi neboli preteky v zimných mesiacoch vôbec samozrejmé," spomína Leopold Kascha.

V minulosti mali muži prednosť, tí sa starali o štart kým dámy mali v hľadáčiku cieľový šprint – preto sa tento beh Cricket klubu voľakedy volal „On-a-Ona-beh“. Aj keď si už každý pár môže zvoliť vlastnú stratégiu – rokmi overený recept na úspech „4km pre ňu – 4km pre neho“ ostáva väčšinou zachovaný.


Bežec Hans Ringhofer rád spomína: „V porovnaní s ostatnými pretekmi podá bežec ešte o trošku lepší výkon, aby umožnil aspoň aký taký náskok. Ja osobne som bol vždy motivovaný bojovať až do posledného metra. To, že sa každý bežec pokúša podať svoj najlepší výkon aby zanechal dobrý dojem na svoju bežeckú partnerku je samozrejmé."
Niečo medzi športovou a spoločenskou udalosťou...

Už vtedy bol tento beh takto nazvaný. Od začiatku svojej existencie patril k pevných bodom každého športového roka a bežeckej scény. Vtedy aj dnes si rakúsky špičkový bežci ako Dietmar Millonig, Michael Buchleitner, Helena Javorniková, Andrea Mayrová, Andreas Stitz, Renate Reingruberová, Manuel Kronschläger, Jennifer Wenthová dávali pozor na to aby tento beh nepremeškali.
Aktuálnymi držiteľmi traťového rekordu na 2x4km za 24:45 min sú viacnásobní majstri Rakúska Jennifer Wenthová a Christoph Sandler.

35. narodeniny

„Na 35. ONA+ON behu sú vítaní všetci bežci, ktorým prináša beh radosť a majú chuť zabojovať o víťazstvo vo dvojici. Osem rôznych kategórií (pár rodič-dieťa, súrodenci, kolegovia, spriatelené páry, páry bez sobášneho listu, „príbuzné páry“, žiaci a manželia) umožňuje rôznorodé kombinácie párov, vďaka čomu je beh zaujímavý pre rôzne pokročilých bežcov a bežkyne, nezávisle od veku či kondície,“ vysvetľujú organizátori Ilse Dippmannová a Andreas Schnabl.

Štartové pole je limitované na 1.800 bežeckých párov. Registrácia TU.
26.10.2018   /   Cestné behy   /   Autor: br   /    Foto: /sie-er-lauf.at

Ďalšie články