Vianoce v Lučenci budú opäť ako pred pandémiou. Na svoje si prídu aj milovníci behu

Vianoce v Lučenci budú opäť ako pred pandémiou. Na svoje si prídu aj milovníci behu
 Tohtoročné Vianoce v meste Lučenec budú opäť v podobnom rozsahu ako to bolo pred pandémiou koronavírusu. 
BANSKÁ BYSTRICA 28. novembra – Radnica plánuje spríjemniť vianočné obdobie obyvateľom podujatiami, ktoré sa začnú Mikulášom v utorok 6. decembra. Ako informoval hovorca mesta Andrej Barančok, vianočné trhy budú namiesto dvoch dní trvať tri dni, a to od 19. do 21. decembra. Celoslovensky známy Vianočný beh pripravilo mesto na 26. decembra. Samospráva v rámci vianočnej výzdoby šetrí elektrickú energiu LED osvietením, ktoré má minimálnu spotrebu.

Vianočný čas sa v meste Lučenec sa začína Mikulášom 6. decembra, keď dopoludnia Mikuláš navštívi materské školy a poobede od 16:30 bude na Námestí republiky spoločne s deťmi ozdobovať vianočný stromček, ktorý spoločne rozsvietia. „Okrem hlavného stromčeka budú rozsvecované aj ďalšie vianočné stromčeky v meste, a to v ďalších deviatich lokalitách. Pre deti sú pripravené sladkosti, fotenie s Mikulášom a maskotmi a vianočná čiapka pre každého, kto si z domu donesie ozdobu na spoločný stromček na námestí,“ popísal začiatok sviatočného obdobia v meste hovorca.V nedeľu 18. decembra Lučenčanov čaká ekumenické stretnutie „Svieť svetlo svieť“ so začiatkom od 16:00 na Námestí republiky. Počas vianočných trhov od 19. do 21. decembra na Námestí republiky je každý deň pripravený program od 13:00. Druhý sviatok vianočný 26. decembra bude mesto Lučenec spoluorganizovať celoslovensky známy 55. ročník Vianočného behu, na ktorom sa každoročne zúčastňujú stovky bežcov z celého Slovenska. Okrem 20 km dlhej trate si budú môcť bežci vybrať aj z kratších 10 km a 5 km tratí. Pre dorastencov je pripravená 3 km výzva. Na svoje si prídu aj vyznávači Nordic Walkingu a po dvojročnej pauze sa vracia aj 200 m kategória pre najmenšie deti do 5 rokov. Podujatie premiérovo odštartuje na Námestí Republiky a okrem inovovanej rýchlej trate čaká na účastníkov aj štýlová medaila v cieli, občerstvenie či tombola o atraktívne ceny.

Počas Silvestra 31. decembra nebude radnica organizovať kultúrne podujatie, ale na Nový rok 1. januára 2023 pripravila laserovú show spolu s detskou konfetovou škriatkotékou s Lolom a Piškótom. Celé podujatie „Vitaj Nový rok" sa začne od 16:30, potrvá približne hodinu a bude zamerané pre rodiny s deťmi.

„V rámci vianočnej výzdoby Mesto Lučenec šetrí elektrickú energiu tak, že vianočnú výzdobu mesto obnovovalo a rozširovalo ešte v minulom roku za nižšie nákupné ceny. Taktiež mesto používa nové LED výzdoby, ktoré majú minimálnu spotrebu. V rámci vianočnej výzdoby bude mesto Lučenec ponúkať aj tento rok novú smart vianočnú aplikáciu Playmagic pre vytvorenie interaktívneho vianočného pozdravu,“ uzatvára Barančok.
28.11.2022   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články