V Špačinciach dobehol prvý Dávidík

V Špačinciach dobehol prvý Dávidík
Hoci to podľa počasia spočiatku vyzeralo tak, že v sobotu do Špačiniec prídu iba morálne najsilnejší bežci z okolia, napokon sa pred miestnym hostincom Raketa zišlo 117 pretekárov. Pol hodinu pred štartom dokonca vyšlo slnko a teplomer ukazoval príjemných 18 stupňov.
Špačince ležia v severnej časti Trnavskej pahorkatiny, v plytkej širokej doline Krupanského potoka, 5 km od okresného mesta Tmava. Bežci absolvovali vyše 10 km. Trať viedla zo Špačiniec do Trnavy a späť.

 Mierne zvlnenú trasu ako prvý zdolal reprezentant Kobry Bratislava Marián Dávidík časom 34:08 min, druhý dobehol borec z behame.sk Konštantín Kocian za 34:15, tretí Pavol Bukovác, člen Farmaceutu Bratislava za 34:22. Medzi ženami vyhrala česká pretekárka z AK Hodonín Jana Kadlecová (41:54), druhá skončila Erika Farkašová z AŠK Grafobal Skalica 41:59 a tretia Zuzana Nováčková zo Slávie STU Bratislava (42:42).

Celé podujatie vo vysokom tempe odmoderoval Jaroslav Lieskovský. V cieli čakalo na pretekárov občerstvenie s bohatou tombolou.

Výsledky TU.

3.7.2011   /   Cestné behy   /   Autor: bruno bruno

Fotogaléria

Ďalšie články