V meste pod Urpínom sa v sobotu okrem volieb uskutoční aj Banskobystrický maratón

V meste pod Urpínom sa v sobotu okrem volieb uskutoční aj Banskobystrický maratón
V meste pod Urpínom bude v sobotu 8. júna od 7:00 do 22:00 pre voľby do Európskeho parlamentu sprístupnených 78 volebných miestností. V rovnakom termíne ako eurovoľby sa v sobotu uskutoční aj Banskobystrický maratón, čo si vyžiada dopravné obmedzenia.
BANSKÁ BYSTRICA 6. júna – V meste pod Urpínom bude v sobotu 8. júna od 7:00 do 22:00 pre voľby do Európskeho parlamentu sprístupnených 78 volebných miestností. Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková, v nich bude približne 700 členov okrskových volebných komisií, ktorí boli delegovaní politickými stranami a koalíciami. V rovnakom termíne ako eurovoľby sa v sobotu uskutoční aj Banskobystrický maratón, čo si vyžiada dopravné obmedzenia.
Najväčšie bežecké podujatie v Banskej Bystrici sa uskutoční už 13. krát, prvýkrát však počas volebného dňa. „Z tohto dôvodu je potrebné počítať s úplnou uzávierkou ciest, po ktorých vedie certifikovaná trať, v čase od 15:00 do 24:00,“ upozornila hovorkyňa. „13. ročník obľúbeného podujatia sa bude niesť v znamení očakávaného účastníckeho rekordu - viac než 2 500 aktívnych pretekárov si vyberie z bohatej ponuky disciplín,“ uviedol za organizátorov Peter Fabok s tým, že všetky dôležité informácie sa verejnosť dozvie na stránke www.marathonbb.com, prípadne cez oficiálne komunikačné kanály podujatia na sociálnych sieťach.

6.6.2024   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články