V meste pod Urpínom sa v sobotu 3. júna uskutoční 12. ročník Banskobystrického maratónu

V meste pod Urpínom sa v sobotu 3. júna uskutoční 12. ročník Banskobystrického maratónu
Banskobystrický maratón si vyžiada dopravné obmedzenia
BANSKÁ BYSTRICA 30. mája – V meste pod Urpínom sa v sobotu 3. júna uskutoční 12. ročník Banskobystrického maratónu. Ide o jediný večerný koncept maratónu v Strednej Európe s dobehom po zotmení. Ako za organizátorov informoval Peter Fabok, podujatie, na ktorom sa pravidelne stretávajú bežci z rôznych kútov sveta, budú sprevádzať dočasné dopravné obmedzenia. Obmedzená bude všetka doprava aj vybrané spoje verejnej osobnej dopravy vrátane MHD.

Banskobystrický maratón je okrem najväčšieho periodického športového podujatia zároveň najväčším dobrovoľníckym projektom na strednom Slovensku, na ktorom sa každoročne zúčastní viac než 200 dobrovoľníkov. 
„V zložitej ekonomickej situácii, po viacročnom útlme zážitkových športových podujatí na Slovensku konečne zaznamenávame pozitívne signály. Doterajší vývoj registrácií naznačuje, že aktuálne účastnícke maximum z roku 2019 by malo padnúť. Očakávame určite viac než 2 100 aktívnych účastníkov a 10-tisíc divákov v priestore štartu a na trati,“ dodal Miroslav Štrba z organizačného tímu Banskobystrického maratónu.

Pre úspešný a bezpečný priebeh podujatia bude nevyhnutná kompletná výluka dopravy na cestách, ktoré sú súčasťou trate maratónu. „Uzávierka sa dotkne Sládkovičovej ulice od odbočky na Horné Pršany v smere do centra cez Námestie Ľ. Štúra, Štefánikovo nábrežie, Štadlerovo nábrežie až po Námestie slobody. Taktiež bude uzatvorený úsek komunikácie Na Troskách v priestore štartu a cieľa od malej okružnej križovatky popri ESC po križovatku pod mostami rýchlostnej cesty R1,“ vymenoval Fabok s tým, že všetky priľahlé lokality budú dostupné po obchádzkových trasách, s výnimkou Kalinčiakovej ulice, ktorá nebude pre automobilovú dopravu v čase od 15:00 do 23:30 prejazdná vôbec.
30.5.2023   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Miroslav Trimay

Ďalšie články