Ústí nad Labem: Pfeiffer a Piasecki vyhrali, Mykhailova zvrátila poradie EuroHeroes Challenge

Deviaty ročník polmaratónu v Ústí nad Labem (ocenený zlatou známkou IAAF) priniesol nečakané výsledky. Štýlom štart cieľ ho vyhral Nemec Hendrik Pfeiffer časom 1:03:17 hod. V ženskej kategórii zvíťazila Britka Jess Piasecki v čase 1:11:34.
S Pfeifferom sa veľmi nepočítalo, ale na trati ukázal svoju kvalitu. Po niekoľkých minútach sa od všetkých odpútal a stal sa najprekvapujúcejším víťazom pretekov. Navyše si vylepšil osobné maximum o 43 sekúnd. "Pretek bol pre mňa naozaj náročný, pretože to bola zvlnená trať. Od desiateho kilometra som ale vedel, že si bežím pre svoj osobný rekord, "tešil sa dvadsaťšesťročný bežec.
V ženských pretekoch došlo k obrovskému prekvapeniu. Po štarte síce bežala malá skupinka pretekárok, ale na pätnástom kilometri spolu zostali už len Jess Piasecki a Daria Mykhailova. Piasecki získala víťazstvo pre seba v osobáku 1:11:34 "Ten čas je rýchly, aj keď som chcela bežať trochu rýchlejšie. Záver pretekov bol každopádne ťažký. Napriek zvlnenej trati to bol dobrý výkon, pretože sa pripravujem na maratón vo Frankfurte, "povedala víťazka.

O dve sekundy v cieli porazila druhú Dariu Mykhailovou, ktorá má však vďaka času 1:11:36 dvojnásobnú radosť. Jednak si v Ústí o deväť sekúnd vylepšila osobný rekord, ale predovšetkým na poslednú chvíľu týmto skvelým časom vyhrala sériu EuroHeroes Challenge. Úplne nečakane tak zosadila z trónu Moldavku Lilii Fisikovic, ktorá mala na trati problém a nakoniec dobehla ako šiesta (1:14:06).

Medzi Slovákmi boli najrýchlejší Peter Potrok (1:22:10) a Svetlana Neupauerová (1:50:14).
22.9.2019 / Cestné behy / Autor: br /  Foto: runczech.com