Trojkráľový beh otvorí bežeckú sezónu v meste pod Urpínom

Trojkráľový beh otvorí bežeckú sezónu v meste pod Urpínom
Prvým podujatím z bežeckej série Marathon BB Tour 2023, do ktorej patrí aj Banskobystrický maratón a ďalšie tri terénne behy v okolí Banskej Bystrice, bude Trojkráľový večerný beh.
BANSKÁ BYSTRICA 4. januára – Ako informovalo oddelenie športu na banskobystrickom mestskom úrade, priaznivci behu a aktívneho trávenia voľného času z celého Slovenska si ho zabehnú v piatok 6. januára o 17:30 z Námestia SNP.

„Účastníci sa môžu tešiť nielen na päťkilometrovú zážitkovú trať uličkami historického centra, ale aj na peknú účastnícku medailu v cieli. Každý bežec bude zaradený do záverečného žrebovania o atraktívne ceny,“ uviedol jeden z organizátorov Peter Fabok s tým, že podrobnosti nájdu záujemcovia na stránke www.marathonbbtour.sk.
Radnica upozorňuje, že v súvislosti s organizovaním podujatia budú v čase od 17:30 do 18:20 postupné krátkodobé uzávierky cestných komunikácií v centre mesta. Pôjde hlavne o ulice Horná, Robotnícka, Kapitulská, Národná, Kuzmányho, Janka Kráľa, Strieborné námestie, ďalej o Lazovnú ulicu a časť Fortničky. Doprava bude usmerňovaná na obchádzkové trasy príslušníkmi polície.

Prvý ročník Trojkráľového behu sa v meste pod Urpínom uskutočnil pred desiatimi rokmi. „Za viac ako dekádu vznikla tradícia, ktorá láka nielen aktívnych bežcov, ale aj širokú verejnosť. Je to príležitosť na povianočné stretnutia a spoločný zážitok. Veríme, že na štarte privítame viac než tisíc športovcov, ktorí si odnesú pekné spomienky,“ dodáva za organizátorov Miroslav Štrba.

4.1.2023   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: marathonbbtour.sk

Ďalšie články