Slovenské športovkyne na behu v Bratislave motivovali ženy k pohybu

Slovenské športovkyne na behu v Bratislave motivovali ženy k pohybu
Sobotné predpoludnie v Bratislave bolo vskutku nabité pozitívnymi emóciami a dobrou náladou, o ktorú sa pre tri tisícky dievčat a dám postarali organizátori najpôvabnejšieho slovenského bežeckého podujatia, jubilejného 10. ročníka dm ženského behu. 
BRATISLAVA 18. septembra - Napriek chladnému a veternému počasiu si bežkyne svoj športový sviatok neskutočne užívali. Hecovali sa na štarte, povzbudzovali sa vzájomne na trati, gratulovali jedna druhej k zvládnutiu štvor či desaťkilometrovej trate.
Na dm ženskom behu sa páčilo i ďalším ambasádorkám, skvelým športovkyniam. „Som rada, že som mohla byť súčasťou dm ženského behu, bol to pre mňa super zážitok,“ vravela nadšená členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a úspešná strelkyňa Danka Barteková, ktorá absolvovala 4 km (za 25:55 min) v spoločnosti ďalších slovenských olympioničiek, kajakárky Martiny Gogolovej (Kohlovej) a hokejistky Zuzany Tomčíkovej.

Spolu s ďalšou ambasádorkou, 3-násobnou biatlonovou olympijskou víťazkou Anastasiou Kuzminovou bežali ešte rýchlejšie ako Barteková a spol. (za 20:46) ďalšie naše skvelé športovkyne/olympioničky, šprintérka Iveta Putalová a lukostrelkyňa Alexandra Longová.  

„Som veľmi vďačná organizátorom, že sme sa my, olympioničky, mohli postaviť ako jeden tím na štart behu na 4 km s ostatnými dámami a dievčatami. Bol to pre nás neskutočný zážitok. Takéto emócie by som dopriala zažiť každej žene bez ohľadu na to, či športuje alebo nie. Toľko šťastných a spokojných žien na jednom mieste som už dávno nevidela,“ nadchýnala sa Nasťa. „Môj štart na 10 km som už brala skôr ako výzvu. Chcela som si overiť svoje schopnosti, a či som nezabudla súťažiť a prekonávať sa. Dosiahla som solídny výkon, udržala som rovnomerné tempo bez väčších výkyvov. Celé toto podujatie som si neskutočne vychutnávala.“

Tri tisícky žien a dievčat, ktoré našli odvahu a vydali sa v ústrety 4 alebo 10 km, zažilo nádych sveta veľkého športu aj v cieli, kde im účastnícke medaily odovzdávali špičkové atlétky Viktória Forster s Emmou Zapletalovou, bývalá skvelá výškarka a šéfka slovenskej atletiky Mária Mračnová a akrobatická lyžiarka Zuzka Bernardová (Stromková). 

Jubilejný 10. ročník dm ženského behu priniesol nielen rekordný počet bežkýň – na štart sa nakoniec postavilo 2985, ale aj rekordný čas na 10-kilometrovej trati. Postarala sa oň ďalšia z ambasádoriek, dvojnásobná olympionička v maratóne Katka Pejpková (Berešová). „Preteky som zvládla zhruba tak, ako sme si s trénerom Gabrielom Valiskom predstavovali – chcela som bežať čo najbližšie k 35 minútam. Som maximálne spokojná,“ priznala Katka Pejpková a tiež pochválila organizátorov za profesionálne pripravené podujatie.
Na 4 km jasne dominovala spomenutá Lucia Pelikánová (Kovalančíková). Kratšiu trať na dm ženskom behu vyhrala už štvrtý raz za sebou, tentoraz časom 14:40 min. „Hoci po štvrtkovom finále atletickej ligy som ešte cítila únavu, bežalo sa mi dobre a preteky som si užívala,“ vravela spokojná bežkyňa banskobystrickej Dukly.

Štvorkilometrovú trať si zabehla i zakladateľka Rakúskeho ženského behu (uskutoční sa už 35. ročník) a takisto ambasádorka jubilejného dm ženského behu Ilse Dippmannová. Skonštatovala, že atmosférou sa bratislavský beh vyrovnal viedenskému a dodala, že je na najlepšej ceste stať sa takým populárnym podujatím, ako je Österreichische Frauenlauf, jeden z najväčších ženských behov na svete.
 
„Veľmi sa tešíme, že sme mohli zorganizovať jubilejný desiaty ročník dm ženského behu. Tak ako sme minulý rok hlásali, veríme, že bol pre všetky bežkyne, ale i rodinných príslušníkov a všetkých povzbudzujúcich, nezabudnuteľný a atraktívny. Vážime si, že nám ženy a dievčatá zachovali svoju priazeň a limit 4000 prihlásených bežkýň sa nám takmer podarilo naplniť. Pravá a nefalšovaná atmosféra plná vyplavených endorfínov sa tak niesla nielen koridorom v štartovej zóne, ale aj v dm zóne, kde sa bežkyne a ich sprievod zapájali do našich aktivít. Budeme veľmi radi, ak sa aj v budúcom roku stretneme v takomto hojnom počte,“ skonštatovala Nicol Noseková, manažérka marketingu dm drogerie markt.

Výsledky: 

4 km:
1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 14:40, 2. Eliška Klepková 15:28, 3. Zuzana Polohová (obe Slávia STU Bratislava) 10 km: 1. Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice) 35:07, 2. Zuzana Gejdošová (ŠKP Bratislava) 37:21, 3. Ivana Líšková (ŠKP Bratislava/VEREDA Sport) 38:09

Kompletné výsledky 4 km
Kompletné výsledky 10 km
18.9.2022   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Becool / Robert Pažitný

Ďalšie články