Sahajda suverénne vyhral polmaratón v Košiciach v traťovom aj osobnom rekorde

Sahajda suverénne vyhral polmaratón v Košiciach v traťovom aj osobnom rekorde
Vytrvalec Tibor Sahajda sa pomaly dostáva do niekdajšej kvalitnej formy.
V sobotu podvečer vyhral polmaratón v Košiciach (Košice Peace Half Marathon) v traťovom a osobnom rekorde 1:04:26 h. Dvadsaťnásobný slovenský bežecký šampión si svoje osobné maximum 1:05:22 z marca 2019 v Ríme zlepšil až o 56 sekúnd. Zverenec Vladimíra Molčana v Cassovia Running Team-e sa vďaka sobotnému výkonu dostal už na piatu priečku v historických tabuľkách SR. Za 33-ročným Sahajdom dobehol na Košice Peace Half Marathon druhý majster SR 2023 a 2024 v polmaratóne Martin Rusina (1:08:23), tretí bol Jozef Urban (1:15:38).
“Využil som výborné podmienky – pred pretekmi silný vietor priniesol dážď, ktorý vyčistil vzduch a výborne sa dýchalo a úplne prestalo aj fúkať. Bežalo sa mi dobre, medzičas na 10 km som mal 30:17 min. Po dvojtýždňovom sústredení v Dubaji som bol oddýchnutý,” vravel Tibor Sahajda. “Teraz sa chcem dobre pripraviť na októbrový storočnicový MMM v Košiciach, no predtým by som rád bežal niekde rýchlu desiatku. V úplnom závere roka ešte uvažujem o ďalšom maratóne, napríklad vo Valencii.”

“Plán bol osobák na úrovni 1: 04:40 h, čiže bežať v tempe 3:04 min na kilometer. Toto Tibi ešte o sekundu vylepšil, som veľmi rád. Ďakujem všetkým, ktorí nám dôverovali v časoch, keď sa nám nedarilo. S Tiborovým sobotným košickým výkonom som veľmi spokojný,” tešil sa Sahajdov kouč Vladimír Molčan.

11.5.2024   /   Cestné behy   /   Autor: SAZ/atletika.sk   /    Foto: Facebook/MMM

Ďalšie články