Polmaratón v Neapole otvoril RunCzech bežeckú sezónu. Muktár Edris a Angelika Machová ovládli jubilejný 10. ročník pretekov

Napoli City Half Marathon je známy ideálnymi podmienkami na behanie. A bolo tomu aj tento rok, kedy sa do 10. ročníka zapojilo vyše 5-tisíc bežcov, ktorí mohli vďaka ideálnemu počasiu obdivovať krásy mesta. Medzi mužmi dominoval etiópsky majster sveta Muktar Edris, ženám kraľovala Polka Angelika Machová.
V mužskom poli jasne zvíťazil favorizovaný majster sveta Muktar Edrise (1:00:27). Druhé miesto vybojoval Francúz Mehdi Frére, ktorý dobehol iba 16 sekúnd za vedúcim mužom (1:00:43). Na treťom mieste sa umiestnil Keňan Dennis Kibet Kitiyo, ktorý preteky dokončil v čase 1:02:31, a vylepšil tak svoje minuloročné deviate miesto. Prvým Talianom v cieli bol Negagenet Crippa, ktorý sa s časom 1:03:00 umiestnil na šiestom mieste, nasledovaný Stefanom La Rosom (1:04:35) a Giuseppom Gerratanou (1:04:48), ktorí tak doplnili talianske stupne víťazov.

Medzi ženami sa najviac darilo Angelike Machovej z Poľska (1:12:34), ktorá v strhujúcom závere o sekundu porazila Bulharku Militsu Mirchevu (1:12:35). Tretia celkovo a prvá za Talianky dobehla Rebecca Lonedo v čase 1:14:05, prenasledovaná Taliankami Federicou Sugamiele (1:14:10) a Annou Arnaudo (1:15:02), ktoré tak uzavreli stupne víťazov pre najlepších domácich vytrvalcov.

Verejnosť sa môže tešiť na ďalšie skvelé preteky už 1. apríla, tentoraz v Českej republike, a to na polmaratón v Prahe, ktorý je už vypredaný. O mesiac neskôr, presnejšie 7. mája, bude nasledovať Prague International Marathon, na ktorý ešte registrácie zostávajú.

RunCzech organizuje polmaratóny aj mimo Prahu a to v Karlových Varoch, Českých Budějoviciach, Olomouci, Ústí nad Labem a v Liberci. Registrovať sa je možné na stránkach RunCzech.com.

27.2.2023   /   Cestné behy   /   Autor: br   /    Foto: RunCzech