Podpora pohybu, zdravého životného štýlu a ekonomické prínosy. Pre České Budějovice je polmaratón dôležitý

Podpora pohybu, zdravého životného štýlu a ekonomické prínosy. Pre České Budějovice je polmaratón dôležitý
Okrem nadšených športovcov prináša polmaratón v Českých Budějoviciach aj milióny pre mestský rozpočet. 
Konkrétne sa jedná o milióny českých korún v rámci iniciovanej spotreby v multiplikačných tržbách. S bežcami totiž prichádzajú do Južných Čiech celé rodiny alebo ich sprievody, veľa z nich je tiež ubytovaných v miestnych hoteloch. ,,Organizovanie bežeckej akcie je dôležité. Pre kraj prináša milióny, navyše sa pri tejto akcii prezentuje šport a zdravý životný štýl," vyhlásil prvý námestník hajtmana František Tanier.

"Polmaratón v Českých Budějoviciach je vždy veľká udalosť. Som rada, že aj ja budem súčasťou tejto výnimočnej športovej udalosti, pretože bežím rodinný beh s celou svojou rodinou," povedala pre behame.sk Dagmar Škodová Parmová, primátorka mesta České Budějovice. Príjmy verejných rozpočtov z tejto akcie dosiahli v roku 2019 až 8 miliónov českých korún, podobná čiastka sa očakáva aj tento rok.
Každoročne rektori vybraných vysokých škôl vyhlasujú pre všetkých bežeckých nadšencov z radov študentov a učiteľov svojej vysokej školy výzvu v podobe Rektorského behu. ,,Univerzita je patrónom polmaratónu od jej začiatku. Spoločne organizujeme Beh o Pohár Rektora JU, ktorým podporujeme pohybovú aktivitu študentov a zamestnancov. Rovnako tak aj sprievodné aktivity RunCzech ako je neziskový projekt Juniorský stredoškolský maratón," povedal Štěpán Kuděj vedúci útvaru marketingu.

Súčasťou sobotného polmaratónu bude tradične 2Run, teda štafetový beh, pri ktorom si dvaja pretekári rozdelia trasu na 10+11 km. V rámci programu bude tiež pripravené preteky dm rodinná míľa a pre najmenších pretekárov usporiadatelia pripravili Bambini run. Beh je úplne zadarmo a každý účastník získa tričko, štartové číslo a čokoládovú medailu v cieli. 
31.5.2023   /   Cestné behy   /   Autor: br   /    Foto: Runczech

Ďalšie články