Na OH v Paríži nebudú chýbať obhajcovia maratónskeho zlata Kipchoge a Jepchirchirová

Na OH v Paríži nebudú chýbať obhajcovia maratónskeho zlata Kipchoge a Jepchirchirová
Víťazi tohtoročných maratónov v Tokiu a Londýne aj legenda. Taká je nominácia trio kenských reprezentantov na olympijské hry v Paríži.
BRATISLAVA 2. mája - Na maratónskej vzdialenosti budú pod piatimi kruhmi bojovať o zlato Alexander Mutiso Munyao, Benson Kipruto aj Eliud Kipchoge. Nepochybne budú všetci patriť medzi favoritov na zlato. "Teraz je môj plán vložiť do prípravy na olympiádu celé srdce a celú dušu," vyhlásil 39-ročný Kipchoge, olympijský šampión z Ria de Janeiro aj Tokia. Správu priniesol web insidethegames.biz.

Munyao nedávno ovládol Londýnsky maratón výkonom 2:04:01 h, nebol si istý, či mu to postačí, aby sa dostal do národného tímu. "Keď vykročíme do parížskych ulíc, nebudeme tam ako jednotlivci, ale ako vynikajúci tím spojený spoločným bojom o veľkoleposť," dodal Kipchoge. Výprava Kene by mala ešte kvalitnejšie obsadenie v olympijskom maratóne, no držiteľ svetového rekordu na tejto trati Kelvin Kiptum vo februári prišiel o život pro autonehode.
Keňa na ceste za olympijským zlatom vyšle medzi ženami do boja obhajkyňu prvenstva Peres Jepchirchirovú, ktorá tiež nedávno ovládla Londýnsky maratón. Spoločnosť jej bude robiť víťazka maratónov z Chicaga či Bostonu Helen Obiriová a niekdajšia svetová rekordérka Brigid Kosgeiová.

Zaujímavosťou je, že iba náhradníkmi zostali víťazka Newyorského maratónu Sharon Lokediová a druhý z Tokia Timothy Kiptanui.
2.5.2024   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články