Maratón na klasickej trati do Atén ovládol Keňan Kipkorir, najlepší zo Slovákov Nemec a Francová

Výsledky 36. ročníka maratónu na klasickej trati (Maratón - Atény)
ATÉNY 11. novembra - Kenský bežec Brimin Kipkorir sa stal víťazom klasického maratónu so štartom v Maratóne a cieľom v Aténach. Na 36. ročníku podujatia dosiahol tretí najrýchlejší čas v histórii na tejto trati, keď ju zvládol za 2:10:56 min a iba o 19 sekúnd zaostal za maximom krajana Felixa Kandla z roku 2014. Kipkorir roztrhal hlavnú skupinu favoritov na méte 25. kilometra a finišoval osamotený. Druhý skončil Etiópčan Tesfa Wokneth, na stupni víťazov ho doplnil ďalší rodák z tejto africkej krajiny Asmeraw Mengistu. Medzi ženami sa tešila z prvenstva Keňanka Shelmith Muriukiová časom 2:36:46 min.

Najlepším slovenským maratóncom sa stal Ľubomír Nemec zo Zvolena. Nemec dobehol na 748. mieste časom 3:25:59 h. Najrýchlejšia zo Sloveniek bola Miroslava Francová (2319. miesto) časom 3:49:47 h.
Výsledky 36. ročníka maratónu na klasickej trati (Maratón - Atény):

Muži: 1. Brimin Kipkorir (Keňa) 2:10:56 min, 2. Tesfa Wokneth 2:12:52, 3. Asmeraw Mengistu 2:13:20 (obaja Etiópia) 2:13:32 Ženy: 1. Shelmith Muriukiová (Keňa) 2:36:46 min

11.11.2018   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP