Do štartu MMM ostáva 7 mesiacov, prihlásených je už viac ako 12 000 bežcov

Do štartu MMM ostáva 7 mesiacov, prihlásených je už viac ako 12 000 bežcov
Približne sedem mesiacov nás delí od štartového výstrelu MMM 2024, a aj preto už organizátori začínajú svoje plány a predsavzatia pretavovať do čoraz konkrétnejších úloh, postupov a riešení.
A krok s nimi držia i samotní bežci. Trénujú, pripravujú sa a rýchlo zapĺňajú štartové listiny jednotlivých disciplín Medzinárodného maratónu mieru naplánovaných na nedeľu 6. októbra.

Už onedlho sa ďalší začnú pridávať aj do štvortisícového poľa malých i veľkých bežcov, ktorí zaplnia ulice mesta o deň skôr na trati Minimaratónu.

,,Ak to dnes predbežne zrátame, vidíme, že aktuálne sa celkový počet záujemcov o štart v Košiciach už pohybuje nad číslom 12 000. Do naplnenia kapacít, ktoré sme si otestovali už vlani, tak ostáva voľná snáď posledná štvrtina miest," prezradil za organizátorov Branislav Koniar. Ak chcete byť pri tom, a zdá sa vám, že pred sebou máte ešte sedem mesiacov zvažovania, musíme zdvihnúť varovný prst. Príliš svoje rozhodnutie neodkladajte. 
Kým sa teda dostaneme ku krájaniu narodeninovej torty, ktorej 100 sviec sfúkneme spoločne v nedeľu 6. októbra, čaká na organizátorov veľa práce. No a tiež veľa radostných stretnutí. Ktoré to budú? Nuž, popri opakovane predstavených aktivitách MMM Winter Challenge a premýšľaní ako zdolať 20. apríla ultramaratónsku trať medzi Košicami a Miskolcom, sa už vcelku intenzívne pripravuje organizačný tím aj na májové zápolenia. 

A tie budú vskutku veľmi, veľmi zaujímavé. Už vo štvrtok 9. mája odštartujú bežci z Dolnej brány tradičný a obľúbený VSE City Run. Tí zasvätenejší môžu vedieť, že pôjde už o jeho 17. ročník, a že v jeho rodnom liste je zapísaný aj veľavravný odkaz: Vyhráva jeden, pomáha každý. Kam poputuje pomoc vyzbieraná v tomto charitatívnom behu tentokrát sa dozviete už čoskoro.

A len čo doznie táto oslava, o púhych 48 hodín neskôr, spoznáme mená aj ďalších šampiónov, tentokrát najrýchlejších spomedzi účastníkov podujatia Košice Peace Half Marathon. Jeho štart je naplánovaný na sobotu 11. mája, a tu chceme podčiarknuť práve slovo sobota. Lebo šiesty deň týždňa nahrádza po prvýkrát doterajšie nedeľné termíny. A čo ešte dodať? Snáď to, že aj tu záujem utešene rastie a k dnešnému dňu je v medziročnom porovnaní azda aj o 30 % vyšší. Už len spresníme, že okrem „polky" sa dá hlásiť aj na „štvrťku", teda trať dlhú 10,5 kilometra, či na najkratší „mini" okruh dlhý 4 kilometre. Ak sa teda v tento májový podvečer chcete prebehnúť Košicami, je najvyšší čas vyplniť svoju prihlášku.
29.2.2024   /   Cestné behy   /   Autor: bk   /    Foto: Maratónsky klub Košice – František Záborský

Ďalšie články