Desiateho ročníka Wings for Life World Run sa zúčastnilo viac ako 2000 Slovákov

Desiateho ročníka Wings for Life World Run sa zúčastnilo viac ako 2000 Slovákov
Charitatívneho behu Wings For Life World Run sa tento rok zúčastnilo až 206 728 účastníkov z 192 krajín.
Počas okrúhleho 10. ročníka behu sa bežcom a vozičkárom prostredníctvom svojich vstupných poplatkov a darov podarilo vyzbierať spolu až 5,8 milióna eur, čo je takmer o 1 milión viac v porovnaní s uplynulým rokom. Celá suma pritom poputuje na výskum liečby poranenej miechy a chrbtice nadácie Wings For Life.

Spolu sa svetovo odbehlo neuveriteľných 1 573 221,08 kilometrov a účastníci zabehli v priemere 11,59km, kým ich nedobehol Catcher Car. Globálnymi šampiónmi sa stali v ženskej kategórii Poľka Kasia Szkoda, s odbehnutými 55,07 km, a v mužskej kategórii Japonec Jo Fukuda s fantastickými 69,01 km, ktorý svoj minuloročný rekord prekonal takmer o 5 kilometrov.
Na Slovensku sa počet účastníkov v porovnaní s minulým rokom takmer zdvojnásobil! Desiateho ročníka Wings for Life World Run sa totiž tento rok zúčastnilo celkovo viac ako 2000 Slovákov, pričom viac ako polovica sa zúčastnila jedného z organizovaných app-runov, ktoré sa tento rok konali v Bratislave, Senici, Piešťanoch, Banskej Bystrici, Žiline a Vysokých Tatrách.

„Behalo sa mi úplne super! Mal som síce po 25 kilometri slabú chvíľku, no zároveň po tom, ako ma Catcher Car dobehol, som si vravel, že by som tých 5 km ešte zvládol. Môj cieľ bol 50 km a to som zvládol, budúci rok idem na 60!“, dodal Matej Hamran, ktorý virtuálnemu Catcher Car spomedzi mužov odolával na Slovensku najdlhšie, a odbehol až 50,23 kilometra.

Matej tak prekonal svoj rekord z minulého ročníka, kedy sa na pomyselný stupienok víťazov postavil so svojimi 41,6 kilometrami. Prvenstvo v ženskej kategórii rovnako opäť ako minulý rok patrí bežkyni a trénerke Romane Komarňanskej s 39,28 km.
7.5.2023   /   Cestné behy   /   Autor: br   /    Foto: Filip Nagy/Red Bull Content Pool

Ďalšie články