Charitatívny beh VSE City Run rozhýbal Košice. Finančný výťažok presiahol 9.000 Eur

Charitatívny beh VSE City Run rozhýbal Košice. Finančný výťažok presiahol 9.000 Eur
Jeden z najväčších slovenských charitatívnych behov VSE CITY RUN, vnímaný aj ako súčasť programu a aktivít spojených s Medzinárodným maratónom mieru, rozbehal vo štvrtok 11. mája Košice.
Počas slnečného štvrtkového dňa prilákal do centra Košíc opäť množstvo ľudí s rýchlymi nohami a veľkým srdcom pripraveným pomôcť iným. V poradí už pätnásty ročník jedného z najväčších benefičných športových podujatí na Slovensku spojil športové kluby, známe osobnosti, deti i širokú verejnosť pre dobrú vec.

Na 4-kilometrovú trať vybehlo 1 758 účastníkov a spolu s generálnym partnerom Východoslovenskou energetikou vybehali v uliciach mesta krásnu sumu 9 797 Eur. Tá poputuje na účet Spoločnosti detskej onkológie v Košiciach.
 Vyzbierané finančné prostriedky budú využité na nákup špeciálneho zdravotníckeho materiálu, modernizáciu oddelenia detskej onkológie a hematológie nákupom nového vybavenia a zariadenia prípadne na relaxačno – ozdravné pobyty pre deti z oddelenia a na iné nevyhnutné výdavky oddelenia.
Pomáhali všetci, rýchli aj tí pomalší

Najrýchlejšími sa na štvorkilometrovej trati vedúcej historickým centrom mesta a zeleňou v Mestskom parku stali Lukáš Simočko a medzi ženami Loriána Popovičová.

Medzi tými, ktorí síce neobsadili prvé priečky, no v duchu hesla „Vyhráva jeden, pomáha každý" podporili myšlienku podujatia, boli i známe tváre a množstvo kolektívov. Najväčšie zastúpenie mali futbalisti z FC Košice, basketbalistky Young Angels Košice, atléti pod vedením sestier Velďákových z klubu Atletika Košice, študenti gymnázií na Šrobárovej a Poštovej ulici i žiaci základných škôl Park Angelinum a Dneperská.
12.5.2023   /   Cestné behy   /   Autor: KV   /    Foto: Progress Promotion

Ďalšie články