Chára po Bostone absolvoval maratón aj v New Yorku, v hľadáčiku má teraz Londýn

Chára po Bostone absolvoval maratón aj v New Yorku, v hľadáčiku má teraz Londýn
Niekdajší slovenský hokejista Zdeno Chára už má na svojom konte dva maratóny z "veľkej šestky", po Bostone zvládol v USA aj New York.
BRATISLAVA 6. novembra - Už počas pôsobenia v zámorskej NHL ako kapitán Bostonu Bruins opakovane potvrdzoval svoju silu a vytrvalosť, na čo stavia aj po skončení hokejovej kariéry. Po nej si najprv doprial zaslúžený oddych, no v ostatných mesiacoch absolvoval už päť maratónov. A jeho osobný rekord nie je na zahodenie - 3:16:26 h. Veď má už 46 rokov.

"K maratónom ma priviedla aj zvedavosť. Vždy som bol fanúšikom vytrvalostných športov, kde ľudia posúvajú svoje hranice a snažia sa dokázať, že je to možné. Aj ja som to chcel vyskúšať. Mám šťastie, že som sa zoznámil s ľuďmi, ktorí majú skúsenosti s maratónmi. Boli mi veľmi nápomocní pri poskytovaní správnych rád a usmernení, aby som bol pripravený,“ cituje Cháru oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) s odvolaním sa na denník The Sun.
Ešte pred newyorským štartom víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 poznamenal: "Dúfam, že sa budem cítiť silný a nebudú na trati žiadne zlé úseky. Nie je to ľahká trať, ale absolvoval som tréning, takže dúfam, že to bude dobré." Chára v nedeľu dlho bežal na osobný rekord na úrovni 3:15 h, no v závere musel trochu spomaliť.

V rozhovore pre The Sun prezradil, že v hľadáčiku má aj ďalšie maratóny kategórie Majors - v Tokiu, Londýne Berlín a Chicagu. "Na budúci rok v apríli bude pravdepodobne Londýn mojim ďalším cieľom. Bolo by skvelé, ak by som dokončil všetky veľké maratóny po celom svete. Konajú sa v rôznych krajinách a v rôznych ročných obdobiach," povedal. V nedeľu v New Yorku prešiel cieľom v Central Parku v čase 3:19:19 h.

Po skončení kariéry hokejistov sa Chára zameral na vytrvalosť, ktoré má teraz prednosť pred rýchlosťou a intenzitou. "Bola to poriadna zmena. Hokej je rýchly a výbušný. Ale v mojom veku mi vyhovuje, že sa nemusím naháňať za nejakými bláznivými časmi, ale absolvovať tieto preteky a cítiť sa silný,“ dodal.
6.11.2023   /   Cestné behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články