Beh Devín – Bratislava sa pobeží len virtuálne

Beh Devín – Bratislava sa pobeží len virtuálne
V pláne je aktuálne aspoň virtuálna forma behu, detaily budú zverejnené neskôr. Trať spod devínskeho brala do centra Bratislavy absolvuje nesúťažne len vybraná stovka bežcov.
BRATISLAVA 23. novembra - Mimoriadne populárny beh Devín - Bratislava sa ani v roku 2021 neuskutoční v klasickej forme. Organizátorov k tomu doviedla mimoriadna nepriaznivá situácia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a s ňou prijaté opatrenia na území SR. Toto podujatie má pôvodne jarný termín, pandémia však spôsobila odklad na jeseň 2021 a počas nej presun z konca októbra na záver novembra. Beh sa mal konať v nedeľu 28. novembra 2021 a štartovať mali záujemcovia vo viacerých oddelených vlnách, k tomu však nepríde.

"Mali sme pripravené viaceré scenáre zorganizovania pretekov v klasickej forme, ale vzhľadom na kapacitné limity určené Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ SR) sme dospeli k finálnemu rozhodnutiu, že beh v tradičnej forme nie je možné dňa 28. 11. 2021 zorganizovať," uvádza sa vo vyhlásení organizátorov.
V pláne je aktuálne aspoň virtuálna forma behu, detaily budú zverejnené neskôr. Od vzniku tohto populárneho bežeckého podujatia v roku 2021 uplynulo rovných 100 rokov, prvýkrát sa konalo v roku 1921. Trať spod devínskeho brala do centra Bratislavy v nedeľu absolvuje vybraná stovka prihlásených, nepôjde však o súťažný beh a všetci pôjdu v jednej skupine.

"Národný beh nebude mať z rozhodnutia organizátorov svojho športového víťaza. Za nich vyhlásime všetkých našich zdravotníkov a zdravotníčky bojujúcich s pandémiou COVID-19 a celé vyzbierané štartovné od prihlásených účastníkov bude z rozhodnutia organizátorov venované iniciatíve KtopomozeSlovensku, aby mohla pripraviť a distribuovať energetické balíčky pre nich. Chceme i takto verejne podporiť zdravotníkov a zdravotníčky a ukázať, že nám na nich záleží," vyhlásili v utorok organizátori.
23.11.2021   /   Aktuality   /   Autor: GB   /    Foto: SITA

Ďalšie články